عمومی ۱۴۰۳/۰۲/۲۷

محمدعلی رامین: مهناز افشار پسرم را به سقوط اعتقادی و سیاسی کشاند

محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد پس از اعلام حکم فرزندش یاسین رامین، از او و عروسش مهناز افشار اعلام برائت کرد.

محمدعلی رامین: مهناز افشار پسرم را به سقوط اعتقادی و سیاسی کشاند

محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد با انتشار متنی در شبکه داخلی “ایتا” از فرزندش یاسین رامین و عروسش مهناز افشار “اعلام برائت” کرد. او روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت در برائت‌نامه خود با “ساده لوح” خطاب کردن پسرش مدعی شد که ازدواج او با مهناز افشار، هنرپیشه سینما، برای “بهره‌برداری از موقعیت همدیگر” بوده است.

متن نامه محمدعلی رامین به شرح زیر است:

«یاسین ساده‌لوح! چرا فکر می‌کردی که خیلی زرنگ هستی و بهتر از بزرگتر‌ها زندگی را می‌فهمی؟!

ازدواج شماها، برای بهره‌برداری از موقعیت هم‌دیگر بود، نه برای تشکیل یک کانون امن و آرام زندگی خانوادگی!

اما مهناز افشار بعد از با فروپاشاندن خانواده‌ات، طبق تربیت خود، گام به گام تو را به سوی سقوط اعتقادی و سیاسی کشانید و تو نفهمیدی که ملاک دنیا و آخرت پدرت، ولی‌فقیه و ایستادن با انقلاب اسلامی در برابر اشرار جهانی بوده و هست!

مهناز که باپذیرشِ مأموریتِ ترویج بی‌حجابی و بی‌حیایی، مُحَرِک هر شایعه و کینه‌توزی علیه تو بوده، حالا ظاهراً برای دفاع از مظلومیت تو، با دریدگی تمام «لعنت به جمهوری اسلامی» می‌گوید؛ که البته یقیناً و حتماً، همین «لعن»، در دنیا و آخرت رهایش نخواهد کرد؛ بنابراین اگر هنوز ذره‌ای از اصالت و شعور در خودت سراغ داری، بفهم که بعداز سقوطِ کامل‌ِ تو، مهناز رهایت می‌کند!

آنچه می‌بینم، باید بگویم: مهناز، واقعیت و مجازی را درهم ریخته و می‌خواهد با جذابیت زنانه‌اش، نقش “مریم رجوی زیبا” را بازی کند؛ اما تو “مسعود رجوی” او نیستی و کس دیگری نیاز خواهد بود که بتواند دست به کشتار ملت خود بزند؛ اما در ابتدای عطش‌ناک کینه‌جویی‌ها، هردوباهم تحریک‌پذیر در خدمت دشمنان ایران پادویی خواهید کرد؛ هم بخاطر رنج مشترکتان و هم بخاطر پیوندتان!

کاش می‌توانستی، شعله تنفرش را کم کنی تا مجبور به انتخابی سخت نباشی!

نگارش این رنجنامه، برای «منِ پدر و پدربزرگ» بازگویی تلخ‌ترین کابوس وحشتناکی است که ده‌سال از بیان آن اجتناب کردم تا زندگی‌تان آسیب نبیند؛ اما امروز ادامه سرنوشت مشترکتان را پرتگاه مُهلکی می‌بینم که شاید جدا از هم، با درک خطر، هردو/هرسه نجات بیابید!»

حکم تبرئه یاسین رامین در خصوص پرونده اختلاس از سازمان هلال احمر روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت از سوی دیوان عالی نقض و او به سه سال حبس و به پرداخت ۸۷۳ هزار و ۸۸۷ یورو جریمه نقدی محکوم شد.

دیوان عالی با بیان اینکه حکم سه سال حبس تعزیری یاسین رامین به اتهام “خیانت در امانت” صادر شده، اعلام کرد حکم پرداخت جریمه نقدی “در مورد دعوای مطروحه از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر و با توجه به احراز انتساب جرم” برای او صادر شده است.

محمد علی رامین در برائت‌نامه خود مهناز افشار را متهم کرد که همسرش را به سوی “سقوط اعتقادی و سیاسی” کشانده و با “پذیرش مأموریت ترویج بی‌حجابی، محرک هرگونه شایعه و کینه توزی علیه او” بوده است.

 

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید