۱۴۰۲/۱۱/۱۴

عراق کاردار آمریکا را احضار کرد

وزارت خارجه عراق اعلام کرد که کاردار سفارت آمریکا در بغداد را بعد از حمله دیشب جنگنده‌های آمریکایی به خاک عراق احضار کرده است.

وزارت خارجه عراق ضمن احضار کاردار سفارت آمریکا بعد از تجاوز دیشب جنگنده‌های این کشور به خاک عراق، یادداشتی اعتراضی به وی تسلیم کرد.

وزارت خارجه عراق، بعدازظهر امروز (شنبه)، اعلام کرد که کاردار سفارت آمریکا در بغداد را بعد از حمله دیشب جنگنده‌های آمریکایی به خاک عراق احضار کرده است.

جنگنده‌های آمریکایی در واپسین ساعات شامگاه جمعه ۸۵ موضع را در خاک عراق و سوریه در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی این کشور طی روز‌های اخیر هدف حمله قرار دادند. آمریکا گروه‌های مقاومت عراق را مسئول کشته شدن نظامیان خود دانسته بود.

وزارت خارجه عراق اعلام کرد که بعد از احضار کاردار آمریکا، به او درباره تجاوز دیشب آمریکا به خاک عراق یادداشتی اعتراضی تسلیم کرده است.

دولت عراق، ظهر امروز، اعلام کرده بود که در حمله آمریکا، منطقه‌های «عکاشات» و «القائم» در غرب این کشور و چند نقطه غیرنظامی در مجاورت این مناطق توسط جنگنده‌های آمریکایی هدف قرار گرفته است.

بغداد همچنین اعلام کرد در پی این حمله، ۱۶ نفر از جمله چند غیرنظامی شهید و همچنین ۲۵ نفر دیگر مجروح شده‌اند و به برخی ساختمان‌های مسکونی و اموال شخصی مردم خسارت وارد شده است.

دولت عراق همچنین اعلام کرد آمریکا به دنبال این حمله سعی داشته افکار عمومی را گمراه کند و مدعی شده که دولت این کشور پیش از تجاوز به خاک عراق، هماهنگی‌های قبلی با بغداد انجام داده است که دولت عراق این اقدام را «گمراه‌سازی اذهان عمومی بین‌المللی و شانه خالی کردن از بار مسئولیت حقوقی این جنایت» قلمداد کرد.
منبع: فارس

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید