۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵

مغز متفکر پوتین:

جهان در آستانه جنگ جهانی سوم است

«الکساندر دوگین» مورخ و جامعه شناس سرشناس روسی که از او به «مغز پوتین» تعبیر می کنند، در مقاله ای به تغییراتی پرداخته است که در موازنه قوا در اوکراین در چند روز گذشته ایجاد شده است.

جهان در آستانه جنگ جهانی سوم است
«الکساندر دوگین» مورخ و جامعه شناس سرشناس روسی

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از عربی ۲۱، دوگین در این مقاله آورده است: «ضد حملات نیروهای اوکراینی در منطقه خرسون علی رغم موفقیت آنها در منطقه خارکیف، شکست خورده است و به این ترتیب وضعیت در منطقه خارکیف و عقب نشینی اجباری نیروهای روسی نقطه عطف محسوب می شود».

وی در ادامه نوشت: جهان در آستانه جنگ جهانی سومی است که غرب، روسیه را به سمت آن سوق می دهد. این فقط گمانه زنی یا نگرانی نیست بلکه یک واقعیت است که باید در قبال آن عکس العمل  نشان داد.

براساس نوشته نویسنده، روسیه امروز در حالت جنگ با غرب جمعی است که در ناتو و متحدانش غیر از ترکیه و یونان نمود می یابد؛ دوکشوری که به منافع خود اولویت داده اند.  به این دو باید تعدادی از کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و ایتالیا را هم افزود.

به نوشته دوگین، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق، تسلیم ایدئولوژیک در برابر روسیه در سال ۱۹۹۱م، پذیرش ایدئولوژی لیبرال غربی و سیستم سیاسی و اقتصادی تحت نظارت متولیان غربی به نفع غرب بودبنابراین امروز حضور روسیه که حاکمیت خود را بازیافته است حتی در مرزهای خود خط قرمزی برای غرب محسوب می شود.

براساس دیدگاه دوگین، غرب معتقد است که شکست نیروهای روسیه در خارکیف آغاز پایان روسیه است و این تصور را ایجاد می کند که ناکامی در دفاع از اراضی تحت کنترل در منطقه خارکیف لزوما به معنای امکان تحمیل شکست های فراوان به روسیه است.

این مورخ روسی در ادامه می نویسد: بازگردان اوضاع به قبل از بیست و چهارم فوریه سال جاری دشوار است زیرا دشمن برای به زانودرآوردن کامل روسیه و اشغال آن تلاش می کند و ما امروز گزینه ای جز تداوم جنگ نداریم.

دوگین در پایان این مقاله نیز آورده است: غرب عزم خود را برای به راه انداختن یک نسل کشی علیه روسیه آغاز کرده است تا به این ترتیب آغاز جنگ جهانی سوم را اعلام کند و این همان واقعیتی است که مستلزم جمع آورری پتانسیل های ملی است.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید