سیاسی ۱۴۰۳/۰۳/۱۸

حسینی همدانی، امام جمعه کرج:

القاء می‌کنند که کشور در دوران رئیسی، مشکلات و معضلات اقتصادی داشته؛‌ این مطالب دروغ است

حسینی همدانی، امام جمعه کرج بیان کرد: برخی در مقام بیان القاء می‌کنند که کشور مشکلات و معضلات اقتصادی داشته، اگرچه رییس جمهور شهید شخصیتی خوب بود، اما نتوانست کار‌ها را پیش ببرد.

القاء می‌کنند که کشور در دوران رئیسی، مشکلات و معضلات اقتصادی داشته؛‌ این مطالب دروغ است

سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: در روزهایی که در آن قرار داریم باید به تمام جوانب ، موضع گیری های خارجی و داخلی دقت شود .

وی بیان کرد: با اینکه ایران اسلامی به تمام تعهدات خود در توافق نامه پادمان پایبند بوده ، راست آزمایی را به آژانس داده، اما می بینیم که سه کشور فرانسه،آلمان و انگلیس در شورای حکام آژانس انرژی هسته ای علیه ایران قطعنامه صادر می کنند

امام جمعه کرج تاکید کرد: اهداف خاصی دراین زمینه با هدف تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری است که موفقیت تفکر غربگرا را تقویت کند، بنابراین باید مراقبت به خرج داد تا با انتخاب غلط در دامن غرب نیفتاد .

وی یادآور شد: ایران اسلامی انرژی صلح آمیزهسته ای دارد و اجازه مداخله به هیچ کشوری را نمی دهد.

مراقبت تعریف های هدفمند از رییس جمهور شهید باشید

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه از مردم خواست تا مراقب تعریف های هدفمند از رییس جمهور شهید باشند و گفت: چراکه اگر نگاهی به سالهای گذشته داشته باشیم می بینیم همین افراد چیزی نمی گفتند و اکنون تکریم می کنند .

وی بیان کرد: برخی در مقام بیان القاء می کنند که کشور مشکلات و معضلات اقتصادی داشته ، اگرچه رییس جمهور شهید شخصیتی خوب بود اما نتوانست کارها را پیش ببرد .

امام جمعه کرج گفت: این افراد القا می کنند که باید وارد عرصه شوند تا کمبود ها جبران شوند بنابراین مردم هوشیار باشند چرا که این مطالب دروغ و انحراف در گفتمان است .

رییس جمهور آینده باید مانند آیت الله رییسی فساد ستیز باشد

وی تاکید کرد: رییس جمهور آینده باید مانند آیت الله رییسی فساد ستیز و مدیریت جهادی داشته باشد، بنابراین باید رفتار و گفتار افراد ، منش و سوابق ، رابطه با دولت رییس جمهور شهید را مورد بررسی قرار داد، وقتی شاخصه ها به دست آمد انتخاب راحتر می شود .

امام جمعه کرج در ادامه جامعه استوار را منوط به داشتن خانواده سالم دانست و افزود: باید برنامه ریزی ها و سیاست های کلان برای تحکیم بنیان خانواده باشد چراکه خانواده بستر رشد افراد سالم است .

برخی در مقام بیان القاء می‌کنند که کشور مشکلات و معضلات اقتصادی داشته، اگرچه رییس جمهور شهید شخصیتی خوب بود، اما نتوانست کار‌ها را پیش ببرد.

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد: امروزه متاسفانه ازدواج دچار انحرافاتی شده و جوانان به علل مختلف از ازدواج سر باز می زنند بطوریکه سنت های غلطی که در عرف رواج یافته باید برداشته شود .

وی تجملات مراسم ها و رسم های پرخرج ، مراسم های متعدد پر زرق و برق را از جمله سنت های غلط خواند .

امام جمعه کرج در ادامه گفت: نقش رسانه ها به ویژه صدا و سیما در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و باید برنامه سازی ، تشویق در زمینه ازدواج داشته باشند چراکه یکی از علل بی رغبتی به ازدواج از بین رفتن انگیزه در بین جوانان بوده که بواسطه طلاق ها و خیانت ها است .

وی یاد آور شد: اگر ازدواج در موقع خود نباشد سبب یاس و ناامیدی می شود و رهبر معظم انقلاب بر ازدواج آسان تاکید دارند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در بیشتر مواقع دختران و پسران آماده ازدواج هستند ولی خانواده ها سخت گیری دارند به هر جهت باید مراقب باشیم که خود با دست خود سبب بروز مشکلات برای جامعه نشویم .

حج عامل وحدت و قیام مسلمین است

وی در ادامه با اشاره به اینکه حج عامل وحدت و قیام مسلمین است گفت: کشورهای اسلامی حج را طبق دستور اسلام انجام دهند .

آیت الله حسینی همدانی افزود: دشمنان در تمام سرزمین های اسلامی با همکاری مستکبران در تلاش برای ضربه به پیکره اسلام هستند.

وی بیان کرد: هر جمعه اعلام برائت از مشرکان با فریاد مرگ بر آمریکا می شود چرا که امروز فلسطین نیاز به پشتیبانی دنیای اسلام دارد .

امام جمعه کرج در این بخش از سخنان خود با همراهی نمازگزاران با فریاد مرگ بر اسراییل همراه بود و گفت: قرآن کریم نیز کسانی که مسلمانان را آواره می کنند لعن می کند و ما نیز با تبعیت از قرآن فریاد مرگ بر اسراییل سرمی دهیم .

قطعی آب در استان البرز اطلاع رسانی شود

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به مراجعات مردمی در خصوص قطعی آب گفت: این مهم پیگیری شد ولی جواب محکمی نگرفتیم بنابراین اگر ناچار به قطعی آب به هر دلیلی هستید باید اطلاع رسانی شود .

وی اضافه کرد: اگر زمان قطعی آب طولانی بود منبعی از آب برای تامین آب شرب مردم پیش بینی شود .

سگ های ولگرد در استان البرز جمع آوری شود

امام جمعه کرج در ادامه به مشکلات سگهای ولگرد در سطح استان البرز اشاره کرد و افزود: این سگها باید جمع آوری ، عقیم سازی شوند، بنا بر گزارشی از مسوولان بهداشت البرز سال گذشته ۳۷۰هزار گزیدگی حیوانات داشتیم که ۷۵ درصد سگ گزیدگی بوده است .

حسینی همدانی ، با اشاره به سگ گردانی در بوستان ها نیز اظهار کرد: این نوع سگها که صاحب دارند نیز مزاحمت دارند، برای حریم زندگی دیگران بطوریکه ناهنجاری اخلاقی درست می کنند .

وی بیان کرد: در زمینه از بین بردن بهداشت محیط و مزاحمت قانون داریم پس نگویند قانون نداریم چرا که در فصل گرما بسیاری از مردم می خواهند از بوستان ها استفاده کنند .

امام جمعه کرج اضافه کرد: برخی از افراد این نوع سگ ها را در آپارتمان های خود نگهداری می کنند و می گویند اختیار دار خانه ام هستیم خب باید به این افراد گفت اگر فرد دیگری بخواهد گوسفند در آپارتمان خود بیاورد چه بلوایی می شود بنابرین درست نیست.

ضرورت نظارت بر وضعیت مسکن و اجاره بها

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به فصل انتقال و جابجایی مستاجران اشاره کرد و افزود: فصل انتقال و جابجایی مستاجران آرام آرام می رسد اما قیمت ها بالا می رود .

وی تاکید کرد: بنگاه داران قیامت را درنظر بگیرند و صاحبخانه ها نیز همراهی لازم را داشته باشند .

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن همراه با اجاره بها از سوی رییس جمهور شهید به عنوان آخرین قانون ابلاغ شده گفت: این قانون به دستگاه های متولی ابلاغ شده تا اجرا شود بنابراین در نقل و انتقالات دولت اجرای آن فراموش نشود.

وی ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) در پایان ازنمازگزاران خواست تا چله های معنوی از اول ذی الحجه تا عاشورا و از عاشورا تا اربعین را به نیت امام حسین (ع) تا حضرت ولی عصر(عج الله ) مدنظر قرار دهند.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید