۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷

یورش ناکام بیت‌کوین به مرز حساس

بیت‌کوین موفق به عبور از مرز ۲۶ هزار و ۴۰۰ دلار نشد و دوباره به کانال ۲۵ هزار دلار سقوط کرد.

یورش ناکام بیت‌کوین به مرز حساس
بیت کوین

به گزارش اصلاحات نیوز؛ بیت‌کوین کمتر از ۱۰ ساعت در سنگر ۲۶ هزار دلار طاقت آورد. یورش پنجشنبه‌شب بیت‌کوین به محدوده ۲۶ هزار و ۴۰۰ دلار نتیجه‌ای نداشت و رهبر بازار از صبح جمعه دوباره در کانال ۲۵ هزار معامله می‌شود. محدوده ۲۶ هزار و ۴۰۰ دلار، فعلا به مرز حساسی تبدیل شده و یک‌سری از تحلیلگران اعتقاد دارند تا زمانی که بیت‌کوین حداقل یک روز بالاتر از آن قرار نگیرد، از روند صعودی جدید در بازار خبری نخواهد بود.

قیمت بیت‌کوین، ۲۵ هزار و ۸۵۰ دلار

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز شنبه ۱۸ شهریور ۲۵ هزار و ۸۵۰ دلار یعنی چیزی نزدیک یک میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان به ثبت رسید. صبح جمعه بیت‌کوین ۲۶ هزار و ۳۵۰ دلار ارزش داشت و با این اوصاف در عرض یک روز تقریبا ۵۰۰ دلار از قیمتش را از دست داده است. به‌خاطر همین بازدهی روزانه بیت‌کوین را باید منفی ۱.۵ درصد درنظر بگیریم.

بیت‌کوین درمقایسه با هفته قبل یعنی شنبه ۱۱ شهریور هم افت‌وخیز چشمگیری نداشته و بازدهی آن معادل مثبت دودهم درصد محاسبه می‌شود. با این حال نسبت به یک ماه قبل نزدیک ۱۳ درصد از قیمت بیت‌کوین آب رفته و این عدد درقیاس با دو ماه قبل به منفی ۱۵ درصد می‌رسد.

بیت‌کوین با سهم ۴۶ درصدی مهمترین ارز دیجیتال بازار به‌حساب می‌آید و در ۲۴ ساعت قبلی حدود ۱۰ میلیارد دلار به‌خاطر خریدوفروش‌های آن جابجا شده است. بدنیست بدانید این عدد تقریبا نصف حجم خریدوفروش‌های تتر در شبانه‌روز گذشته است.
قیمت اتریوم؛ هزار و ۶۳۵ دلار

نمودار اتریوم بازدهی روزانه منفی یک درصد را نشان می‌دهد. صبح جمعه هر واحد اتریوم حول‌وحوش هزار و ۶۵۰ دلار معامله می‌شد و صبح امروز شنبه ۱۸ شهریور این عدد به هزار و ۶۳۵ دلار تقلیل پیدا کرد. در همین مدت کف و سقف قیمت اتریوم به‌ترتیب هزار و ۶۲۰ و هزار و ۶۴۷ دلار به‌ثبت رسیده است. البته روز پنجشنبه اتریوم موفق شده تا هزار و ۶۵۷ دلار پیشروی کند که بلندترین قله آن از ۹ شهریور به بعد محسوب می‌شود.

اتریوم علاوه بر نوسان محدودی که در شبانه‌روز گذشته داشته، بازدهی هفتگی تقریبا صفر درصدی را تجربه می‌کند و این عدد درمقایسه با شنبه دو هفته قبل هم به منفی یک درصد می‌رسد. با این وجود هولدر‌های اتریوم درمقایسه با یک ماه قبل حدود ۱۲ ضرر کردند و ارزش سرمایه آن‌ها درقیاس با دو ماه قبل ۱۳ درصد تنزل پیدا کرده است. از یک طرف دیگر به‌پشتوانه ۲۰۰ میلیارد دلاری که در بازار ارز دیجیتال به اتریوم تبدیل شده است، سهم این ارز دیجیتال حدود ۱۸ درصد از کل موجودی بازار تخمین زده می‌شود و از این حیث بعد بیت‌کوین، اتریوم در جایگاه دوم قرار دارد.
قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت ریپل ظرف شبانه‌روز قبلی سه‌دهم درصد کاهش پیدا کرده. کاردانو، ترون و دوج‌کوین هم بازدهی منفی داشتند و سولانا با افت قیمت دو درصدی بدترین وضعیت را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس پشت‌سر گذاشته است.

ریپل یا همان XRP که با سهم ۲.۵ درصدی از بازار جایگاه پنجم را مال خود کرده، صبح امروز ۰.۵۰ دلار (۲۵ هزار و ۲۵۰ تومان) خریدوفروش می‌شد و ضرر هولدر‌های آن نسبت به صبح جمعه سه‌دهم درصد تخمین زده می‌شود. دوج‌کوین با نماد DOGE و سهم هشت‌دهم درصدی از بازار، سرنوشتی مشابه ریپل داشته و این یکی هم سه‌دهم درصد از قیمتش را از دست داده است.

کاردانو اوضاع بدتری داشته و نمودار آن بازدهی روزانه منفی ۱.۵ درصد را نشان می‌دهد. در این مدت قیمت کاردانو از ۰.۲۵۷ دلار به ۰.۲۵۴ دلار عقب‌نشینی کرده است. قیمت ترون که از نظر تسلط به بازار جایگاه دهم را دراختیار دارد، مثل ریپل و دوج‌کوین سه‌دهم درصدی پایین آمده و سولانا یا همان SOL با ثبت بازدهی روزانه منفی دو درصد بدترین عملکرد را درجمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار تجربه کرده است.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید