۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹

فردا همه مدارس تهران باز است

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که فردا همه مدارس و مراکز آموزشی تهران و سایر استان ها باز هستند.

فردا همه مدارس تهران باز است
یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش

یوسف نوری دقایقی پیش در گفت وگو با خبر ساعت ۱۹ رسانه ملی درباره وضعیت ادامه آموزش در مدارس اظهار کرد: ما اصرار داشتیم در دوران کرونا هم مدارس باز باشند که با همکاری مردم، رسانه ها، معلمین و دانش آموزان این اتفاق افتاد و مدارس باز شدند که وقفه زیادی هم داشت و آسیب زیادی زد.

وی افزود: امسال شاهد بودیم که به علل گوناگونی چون برودت هوا، آلودگی هوا و صرفه جویی در مصرف گاز مدارس در استان هایی تعطیل شدند که قبلا تعطیلاتی به این صورت  نداشتیم و بی سابقه بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با دوستان صحبت کردیم که تعطیلی ها لطمه می زند به دانش آموزان و موضوع باید به صورت جدی پیگیری شود، گفت: آقای رئیس جمهور هم در جلسه دستور دادند که تعطیلی نباشد. به شاخص های جهانی هم نگاه میکردم تعطیلی ها به این شکل نبوده است.

نوری افزود:  مصوبه ای داشتیم که قرار شد مصوبه هم تغییر کند، بنابراین فردا مدارس تهران باز هستند و با آقای استاندار هم تماسی در این باره داشتیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا این تصمیم تنها مربوط به تهران است؟ گفت: خیر، به همه مدیران کل استان موضوع را انتقال داده و با وزیر کشور هم صحبت کردیم که این اتفاق برای آموزش و پرورش خوب نیست. حالا اگر موردی در منطقه ای اتفاق بیفتد و اتفاق خاصی است ممکن است تعطیلی اعلام شود که موارد استثنا است. بارها گفته ایم مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می‌شود، در حالی که الان اولین جایی است که تعطیل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا فردا همه مدارس در تهران باز هستند؟ گفت: بله، الان با آقای استاندار صحبت کردم و همه مراکز آموزشی تهران فردا باز است. چون نیمسال دوم شروع شده و امتحانات باقی مانده از نوبت اول به شورای مدارس سپرده شده است که همزمان آزمون ها را در همین زمان بگیرند.

نوری افزود: باید انرژی زیادی بگذاریم، معلم ها هم آمادگی دارند تا کاستی ها را جبران کنیم.

به گزارش ایسنا، آموزش و پرورش شهر تهران نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد که فردا همه مدارس شهر تهران به صورت حضوری فعالیت می‌کنند.

در این اطلاعیه تاکید شده است که فردا، دوشنبه، سوم بهمن ماه مدارس باز و آموزش‌ها حضوری هستند.

ایسنا

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید