۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۸

دانشمند ایرانی فلج شد

فیروز نادری،‌ دانشمند ایرانی در صفحه فیس‌بوک خود خبر داد که در پی یک حادثه ناگوار از گردن به پایین فلج شده است.

دانشمند ایرانی فلج شد
فیروز نادری،‌ دانشمند ایرانی

اصلاحات نیوز؛ علت فلج شدن فيروز نادر ضربه محکمی است که به گردن این دانشمند وارد شده است.

در صفحه فيروز نادری‌ در شرح این حادثه آمده که وی در پی افت ناگهانی ضربان قلب از حال رفته و سرش با دیوار برخورد کرده است. بر اثر این برخورد، مهره گردن وی جابجا شده و نخاع آسیب‌ دیده‌ که نتیجه آن فلج شدن این دانشمند از گردن‌ به پایین است.

فیروز نادری دو روز پیش تحت عمل جراحی‌ قرار عرفته و پزشکان به او اعلام کرده‌اند که دوران نقاهتش چهار تا پنج ماه طول می‌کشد. این اطلاعات در صفحه فیس‌بوک او منتشر شده و ایشان‌ اعلام کرده که خانواده‌اش به نیابت‌ از او این خبر را منتشر کرده‌اند.


فيروز نادری‌ کیست؟

فیروز نادری دانشمند فضایی متولد ۱۳۲۵ است که حدود سه دهه‌ در ناسا مشغول به کار بود. او در ناسا سمت‌های مختلفی بر عهده داشت از جمله مدیرکل اکتشافات منظومه شمسی.

وی فارغ التحصیل لیسانس مهندسی برق در دانشگاه آیالتی آیووا و فوق لیسانس و دکترای الکترونیک از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است او مدیریت بخش اکتشافات منظومه شمسی در ناسا را برعهده داشت.

نادری از سال ۲۰۱۶ از ناسا بازنشسته شد و هم‌اکنون در سمت مشاور مدیریت در ناسا و به عنوان یک سخنران عمومی فعالیت می‌کند. دلیل شهرت نادری‌ ماموریت‌های موفق او برای پرتاب کاوشگرهای مختلف به فضاست. وی فروردين ماه ۱۳۷۹ در شرايطی كه چندين ماموريت متوالی سازمان فضایی ناسا در پرتاب فضاپيما به سوی مريخ با شكست مواجه شده بود، به مديريت برنامه‌ های اكتشافات مريخ منصوب شد

او توانست در طی چهار سال، سه ماموريت مهم از جمله پرتاب دو كاوشگر مريخ‌ نورد روح و فرصت را با موفقيت به انجام رساند

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید