۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱

قاضی پور: به دلیل انتقاداتی که نسبت به سیاست‌های کلی برابر روسیه داشتم ردصلاحیت شدم

نادر قاضی پور، نماینده سابق ارومیه گفت: مصاحبه‌ها بر ردصلاحیتم موثر بوده است؛ انتقاد و اعتراض همگی بر ردصلاحیتم موثر هستند و سوابق بنده در مجلس علیه روسیه در ردصلاحیتم موثر بوده است.

قاضی پور: به دلیل انتقاداتی که نسبت به سیاست‌های کلی برابر روسیه داشتم ردصلاحیت شدم
نادر قاضی پور، نماینده سابق ارومیه

خبرآنلاین نوشت: نادر قاضی‌ پور از جمله نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی است که در این دوره از انتخابات مجلس صلاحیت او مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفت.

قاضی‌پور به نقش روسیه در ردصلاحیتش اشاره می‌کند و می‌گوید به دلیل انتقاداتی که نسبت به سیاست‌های کلی برابر مسکو داشتم ردصلاحیت شدم.

در ادامه بخش‌هایی از گفت و گوی قاضی پور را می‌خوانید:

*در مورد علت ردصلاحیت هر کسی یک حرفی می‌زند و حرف‌ها هم باهم فرق می‌کنند، اما به نظر بنده عملکرد بنده در صحن علنی مجلس، سوالات، استیضاح‌ها، تحقیق و تفحص‌ها و تذکرات عامل اصلی ردصلاحیت بنده هستند.

*مصاحبه‌ها بر ردصلاحیتم موثر بوده است، نمره منفی دادن به افراد، انتقاد و اعتراض به آن‌ها همگی بر ردصلاحیتم موثر هستند، اما در این میان سوابق بنده در مجلس بر علیه روسیه بر ردصلاحیتم موثر بوده است.

*بنده تنها نماینده‌ای بودم که در صحن علنی مجلس علیه روسیه نطق کردم و گفتم روسیه چشم به آب‌های ما دوخته است، آذربایجان را تقسیم کرد، شناسنامه روسی داد، عهدنامه‌های ننگین گلستان و ترکمنچای را به ما تحمیل کرد، در تحریم‌ها هم یک بشکه نفت ایران را نفروخته و چندین‌بار هم پولش را گرفته، اما هیچ کاری نکرد.

* روسیه مهم است که رفتند از آن وام گرفتند و من همیشه مخالف بودم.

*در حال حاضر پیش‌بینی فضای مجلس آینده بسیار زود است، مشخص نیست چه کسانی داوطلب شده و وارد مجلس می‌شوند، بنابراین تا زمان برگزاری انتخابات نمی‌توانم پاسخ منطقی بدهم. البته همه کاندید‌هایی که ثبت‌نام کردند، مراحل را رد کردند و آمدند را به خوبی می‌شناسم، آن‌ها نظام را قبول دارند که پای کار آمدند، برخی از آن‌ها جوان و نخبه هستند، هنوز نتوانستند نخبگی و شایستگی خود را به نمایش بگذارند، در نهایت طی ۶ ماه اول مجلس مشخص می‌شود که آیا این افراد توانش را داشتند یا خیر، الان قضاوت بسیار زود است.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید