با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

واکنش ظریف به سخنان فرمانده آمریکایی درباره نام خلیج فارس

وزیر خارجه ایران در توئیتی بامداد جمعه نام خلیج فارس و حضور نیروی دریایی آمریکا ۷۰۰۰ مایل دورتر از سرزمین‌های خودشان در نزدیکی آب‌های ایران را به مقام‌های آمریکایی یادآوری کرد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛  “محمد جواد ظریف”، وزیر امور خارجه ایران بامداد جمعه در حساب کاربری‌اش در توئیتر تأکید کرد “خلیج فارس” ۲۰۰۰ سال بیش از کل تاریخ موجودیت آمریکا به همین نام خوانده شده است. 

ظریف در توئیتر نوشت: “نیروی دریایی آمریکا ظاهراً در نزدیکی آب‌های ما راهش را گم کرده است. شاید به خاطر اینکه اسمش را نمی‌داند: خلیج فارس؛ همان اسمی که ۲۰۰۰ سال قدیم‌تر از زمانی که آمریکا به وجود آمده به آن خوانده شده است. شاید هم [نیروی دریایی آمریکا] نمی‌داند ۷۰۰۰ مایل آن‌طرف‌تر از وطن، در حیاط‌خلوت ما چه کار می‌کند. “

 

وزیر خارجه ایران توضیح بیشتری درباره این توئیت نداده، اما احتمالاً پیام او به سخنانی اشاره دارد که مقام‌های نظامی آمریکا درباره احتمال اقدام نیروی دریایی ایران برای برگزاری رزمایش در خلیج فارس مطرح کرده‌اند.

خبرگزاری “سی‌ان‌ان” چهارشنبه به نقل از مقام‌های پنتاگون مدعی شده بود نیروی دریایی ایران قصد برگزاری رزمایشی در خلیج فارس را دارد.

 “ویلیام اربن”، سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در بخشی از این مصاحبه، از واژه مجعول خلیج ع.ر.ب.ی به جای «خلیج فارس» استفاده کرده بود. به نظر می‌رسد بخشی از توئیت ظریف درباره نام خلیج فارس کنایه به این فرمانده آمریکایی است./تسنیم

  میانجی‌گری قطر برای جلوگیری از حمله ایران به آمریکا
آگهی
آگهی