با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

توافقات پوتین، ترامپ و نتانیاهو برسر سوریه

در حالی که نشست خصوصی ترامپ و پوتین در چندین روز گذشته در صدر اخبار مهم دنیا قرار گرفته و باعث سردرگرمی شده است آنچه که به نظر میرسد ترامپ توافقات انجام شده میان پوتین و نخست وزیر اسرائیل را پذیرفته است.

روزنامه ی واشنگتن پست چندین ساعت قبل چنین خبری را منتشر کرد:قبل از نشست خصوصی ترامپ و پوتین، نتانیاهو با ترامپ تماس گرفت تا وی را در جریان جزئیات توافقی که وی با پوتین در مورد سوریه طی سفرش به مسکو داشته، قرار دهد. پوتین و ترامپ هر دو به صورت علنی و البته غیرمستقیم درباره این توافق از زمان نشست هلسینکی صحبت کردند؛ یک توافق واقعی که نحوه اقدام قدرت‌های خاورمیانه در جنوب سوریه را باز تعریف می‌کند.

 اشاره ی ترامپ در روز سه شنبه در کاخ سفید به تعاملات پوتین و نتانیاهو ،گمانه زنی های مقامات دولتی درباره ی موافقت ترامپ با توافقات پوتین و نتانیاهو را تایید میکند.

منابع وابسته به دولت آمرکا اذعان دارند باوجود اینکه ترامپ کارمندان خود را در جریان توافقات قرار نداده است، اما پوتین و نتانیاهو در تلاش هستند تا ترامپ را به سوی توافق با سوریه سوق دهند.

پوتین در کنفرانس خبری توافقات سوریه با ترامپ صحبت هایی کرد او گفت:آنها درباره نابودی تروریست‌ها در جنوب سوریه بحث کردند و اینکه این منطقه باید تحت توافق سال ۱۹۷۴  ” تفکیک قوای اسرائیل و سوریه” اداره شود. او این توافق را به عنوان راهی برای حفاظت از امنیت اسرائیل و تامین روابط اسرائیل و حکومت بشار اسد دانست. پوتین گفت: این توافق صلح را در بلندی‌های جولان ایجاد کرده و یک روابط صلح آمیزتر میان سوریه و اسرائیل به وجود می‌آورد و همچنین امنیت اسرائیل را تامین می‌کند.

براساس این توافق، روسیه قبول میکند که سربازان ایرانی و گروه‌های نیابتی را به فاصله ۸۰ کیلومتر یا حدود ۵۰ مایل از مرزهای اسرائیل دور نگه دارد و اگر اسرائیل به پایگاه‌ها و تجهیزات ایران در جنوب سوریه به ویژه در صورت استقرار تهدیدآمیز سلاح از سوی ایران حمله کند،پوتین اعتراض نکند.

و همچنین اسرائیل (و به طور فرضی آمریکا) به طور رسمی حاکمیت اسد بر این منطقه را قبول کرده و برای اجرای توافق ۱۹۷۴ که مرزهای فیزیکی را تعیین کرده و مجوز استقرار ناظران سازمان ملل را می‌دهد، تلاش می‌کند.

  فیلم / حکاکی تصویر ترامپ و پوتین روی دندان - هزاران یورو برای یک کار عجیب
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی