با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

دولت باید برای توانمندسازی مردم تلاش کند

اصلاحات نیوز؛ استاندار تهران به نقش مهم دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت کمک به مشکلات اجتماعی و آسیب‌دیدگان اشاره کرد و گفت: دولت باید برای توانمندسازی مردم تلاش کند.

اصلاحات نیوز؛ استاندار تهران به نقش مهم دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت کمک به مشکلات اجتماعی و آسیب‌دیدگان اشاره کرد و گفت: دولت باید برای توانمندسازی مردم تلاش کند.

محمدحسین مقیمی در همایش «روز دختر، حمایت روانی، اجتماعی و توسعه پایدار» اظهار کرد: نهادهای غیردولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین خیرین در راستای حل مشکلات اجتماعی، بیشترین کمک را می‌کنند و آنها می‌توانند در جهت حمایت‌های اجتماعی و روحی به آسیب‌دیدگان و توانمندسازی آنها کمک مؤثری کنند.

وی گفت: توانمندسازی اصلی‌ترین وظیفه دولت است و دولت باید تلاش کند برای بهتر زندگی کردن مردم، شرایط خوبی را فراهم کند.

استاندار تهران ادامه داد: همه مردم جامعه باید از مواهب جامعه برخوردار شوند و چنانچه نتوانند شرایط بهتری فراهم کنند، باید دولت در جهت توانمندسازی آنها اقدام کند.

همچنین در این مراسم سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس، با اشاره به اینکه استان تهران آسیب‌خیزترین استان کشور است، افزود: ۶۰ درصد کودکان کار و معتادان متجاهر در این استان هستند.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه زنان و دختران در دانشگاه‌ها پیشگام هستند، امیدواریم بعد از دوران تحصیل نیز اعتبار و جایگاه آنها در جامعه باقی بماند و بر همین اساس تلاش مسئولان معطوف به حضور فعالانه زنان در جامعه است.

نماینده مردم تهران در مجلس،تصریح کرد: بیشترین زنان سرپرست خانوار در تهران هستند و بر همین اساس در سال جاری ۲۳۰ میلیارد تومان بودجه به بهزیستی برای پوشش آنها اختصاص داده شده است.

ذوالقدر با اشاره به اینکه مشکل زنان عمدتاً در اشتغال است، گفت: تنها تحصیل و علم کافی نیست، بلکه باید با حمایت‌های ویژه از زنان و دختران و ایجاد شرایط اشتغال، بتوانیم زمینه‌های حضور آنها را در جامعه، شغل و ورزش فراهم کنیم.

  خانه‌های امن در کشور گسترش می یابد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی