با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

جوابیه کارگران سایپا به پاسخ روابط عمومی سایپا درباره نامه “کارگران سایپا به رئیس جمهور”

مدیر مسئول محترم سایت خبری اصلاحات نیوز
با سلام و احترام؛
نظر به درج پاسخ مدیریت روابط عمومی سایپا به نامه پرسنل سایپا به حسن روحانی با عنوان: آقای رئیس جمهور جهانی شدن پیشکش،‌ لطفا ما را از هپکوشدن نجات دهید” که در تاریخ ۲۹/۳/۱۳۹۷ در خروجی آن سایت خبری قرار گرفته است، لطفا وفق قانون مطبوعات جوابیه جمعی از پرسنل گروه صنعتی سایپا جهت تنویر افکار عمومی عینا در همان مکان منتشر گردد.

آقای رییس ، لطفا سه پاکت آماده کنید!!!

پاسخ به جوابیه روابط عمومی سایپا درخصوص نامه جمعی از پرسنل سایپا به رییس جمهور

پس از انتشار نامه جمعی از پرسنل سایپا در کانالهای خبری درمورد سوءمدیریت و تخلفات عمده در شرکت سایپا و شرکتهای زیرمجموعه که مورد توجه بیش از ۲۰۰،۰۰۰نفر از خوانندگان در کانال خبری اصلاحات نیوز قرار گرفت ، ضروری بود که روابط عمومی سایپا که به همت آقای قاسم جهرودی ،با ارتقاء ساختاری فقط ماهیانه چند ده میلیون تومان هزینه های پرسنلی آن افزایش یافته است ( فارغ از پاداشهای رنگارنگی که دراین روزها به خاطر برخی خدمات ویژه ، از جمله کمک به برخی افراد برای عدم انتشار هرگونه مطلب علیه آقای قاسم جهرودی، دریافت میکنند ) ، پاسخی شایسته و منطقی و مستدل و مؤدبانه درخصوص موارد مذکور در نامه ارایه میکرد و برای یکبار موضوعات رابا ارایه پاسخهای مناسب به بند بند موارد مذکور در نامه به رییس جمهور با رد موارد مذکور در صورت واقعیت نداشتن مسایل مطروحه شفاف سازی می نمود ، لیکن افسوس که این بزرگواران ، ضمن تکرار زنجیره ای برخی اشتباهات پیشین ، نویسندگان نامه را که از دلسوزان و متخصصین گروه صنعتی سایپا هستند و صرفا خواهان اصلاح راه کج طی شده میباشند را با نیت خوانی با یکسری جملات و کلید واژه های نخ نما شده و یکسری عبارات بی ربط نظیر شب نامه و.. به سبک معاون ارتباطات سایپا، افرادی طماع ، فرصت طلب، عداوت جو، سیاه نما، متخلف ، ریخت و پاش گر ، محروم از سفره نعمت سایپا ( نعمات سایپا گوارای وجودتان باد )که برای کسب منافع مکاتبه نموده اند معرفی کرده و با کلی گویی قجری! به تمجید از مدیرعامل خویش ( آقای قاسم جهرودی ) پرداخته که البته برای خوانندگان گرامی قابل درک است و جالب اینکه در جوابیه روابط عمومی سایپا به یک مورد ازموارد پاسخ داده نشده و هیچ سخن مستدلی در پاسخ بیان نشده وصرفا به یک جوابیه ای از سر دستپاچگی و به طرز ناشیانه اکتفا کرده و با اطلاق و انتساب افشاگری تخلف و غارتهای صورت گرفته به یکسری دشمنان و مخالفان ؟!از پاسخگویی به افکار عمومی با خیال خام خود طفره رفتند در شرایطی که جمع عمده ای از کارمندان شرکت سایپا و سایر اقشار مردم از فرط مشکلات معیشتی جان به لب رسیده اند و هرروز در گوشه ای از مدیریت های دولتی اخبار فساد و غارت ملی به گوش می رسد و طبیعتا انتظار برخورد با این عاملان و عامران غارتها بدیهی و شایسته بنظر می رسد ؛مدیریت سایپا با نوعی اطمینان خاطر نه تنها از اصلاح رویه و پایان بخشی به این ابهامات سخن نمی گوید بلکه با تهدید و انتساب همه موارد مطروحه به مخالفان از زیر بار مسولیت شانه خالی نموده و بافرافکنی درصد پاک کردن اصل مساله در مجموعه سایپا می باشد اماعجب از این سیل عظیم ناسزا و توهین و جسارت در مدیریت روابط عمومی یک شرکت دولتی!!! ( البته از مدیر روابط عمومی هماهنگ با جریان انحرافی که در زمان مدیرعاملی یکی از اعضای این جریان در سایپا، مدیر روابط عمومی گروه سایپا بوده بیش ازاین انتظاری نیست.)

 

به فرض که نویسندگان نامه به رییس جمهور، لایق تمام ناسزاها از جانب شما باشند! تکلیف و پاسخ شما درخصوص این حجم کثیر تخلف و بی عدالتی چیست؟؟!! ای کاش وزیر محترم صنایع که انسانی هوشمند میباشند و یا وزارتخانه تحت امرشان به این حجم از توهین واکنش نشان داده و شرکت سایپا را مکلف به ارایه پاسخی مستدل و شفاف می نمود.
دربخشی از جوابیه روابط عمومی سایپا ، برای تبری خویش از این حجم سنگین تخلفات صورت گرفته و انتصابات باندی و استخدامهای خویشاوندسالار بی رویه، شرکت سایپا را تحت نظارت کامل و هماهنگ با وزارت صنایع و سازمان گسترش و نوسازی صنایع دانسته و بروز هرگونه تخلف را مردود دانسته اند ، لیکن جوابیه نویسان سایپایی فراموش کرده اند که همان تیم مدیریتی قبلی نیز زیرمجموعه وزارت صنایع و همین سازمان گسترش و نوسازی صنایع بوده اند و باز به خاطر نیاورده اند که ۷۰درصد ترکیب هیئت مدیره قبلی در هیأت مدیره کنونی نیز عضویت داشته و درتمام تصمیمات مدیریت قبلی ، سهیم و شریک میباشند و شاید به خاطر عصبانیت از افشای برخی سوء مدیریت ها در نامه پرسنل سایپا فراموش کرده اند که حجم عمده ای از اتهامات وارده از جمله تخلف در حوزه بورس ، سهام ، قراردادهای خارجی و پروژه های فروش را متوجه و منتسب به رییس و نائب رییس فعلی هیأت مدیره سایپا، آقایان دکتر بادکوبه و مهندس معصوم نجفیان نموده اند.
بر اساس استدلال فوق چرا روابط عمومی سایپا، رییس سازمان گسترش دکتر معظمی را به خاطر عدم نظارت بر تیم مدیریتی قبلی ،مورد بازخواست قرار نمی دهد؟؟!!!شاید هم قصد دارند تمام کاسه کوزه ها را سر وزیر وقت ، بشکنند!!!

 

درپاراگراف دوم جوابیه، از کارمحوری و افزایش حجم تولید و فروش ، سخن به میان آمده است. دراین خصوص اگر زیرساختهای تولید و ظرفیت سازی در قطعه سازان و تلاشهای بی وقفه کارگران زحمتکش سایپا و شرکتهای زیرمجموعه نبود،امکان افزایش تولید بویژه در ۳ماهه آخرسال ۹۶ میسر می شد؟؟؟! گرچه افتخار آن را آقای قاسم جهرودی با تلاش روابط عمومی سایپا ، متوجه خویش مینماید ؛ اما درست در زمانیکه ذخیره قطعات به پایان میرسد روند تولید بویژه در خردادماه سال جاری با مشکلات فراوانی همراه شده است که در این مجال به آن نمیپردازیم. همچنین مقایسه تولید ۳ماهه اول ۹۶ با مدت مشابه درسال ۹۷، نیز قیاسی مع الفارق است چرا که به علت آتش سوزی انبار شرکت کروز، درحدود ۴۰۰۰۰ دستگاه خودرو در بهار سال۹۶تولید نگردید.
روابط عمومی سایپا درجای دیگری به رقم خیره کننده فروش اشاره نموده و افزایش فروش را ناشی از هنرمندی ویژه مدیرعامل خویش پنداشته و آنرا به نام آقای جهرودی ثبت مینماید. آیا در بازار پرتقاضای کنونی و با اختلاف قیمتی دلال شادکن ، فروش خودروها به قیمتی بسیار پایین تر از قیمت بازار به قصد تأمین نقدینگی ، عمل خطیری هست؟؟!!! خوانندگان گرامی خود قضاوت کنند.

 

بدیهی است در صورت عدم اصلاح روند و عدم پاسخگویی مناسب و مستدل، نویسندگان نامه به رییس جمهوری ،اطلاعات مهم تری از وضعیت فعلی سایپا منتشر خواهند کرد .
در آخر توجه خوانندگان را به داستان کوتاهی که بی شباهت با احوالات کنونی سایپا نیست ، جلب می نماییم:
ً آقای اسمیت که به تازگی مدیرعامل یک شرکت بزرگ شده است در ابتدای کار۳ پاکت دربسته با شماره های ۱،۲،۳ را در یک جلسه خصوصی از مدیرعامل قبلی دریافت میکند بااین مضمون که هرگاه با مشکل لاینحلی درشرکت مواجه شدی و نتوانستی با گروه بزرگ مشاورانت!! آن را حل کنی ، پاکتها را به ترتیب شماره باز کن.

چندماه اول همه چیز بخوبی پیش رفت. رکورد تولید و فروش زده شد(البته تولید با زیان انباشته) تا اینکه بحران نقدینگی و مالی باعث شد آقای اسمیت به دردسر بیفتد.او در ناامیدی تمام به یاد پاکتهای دربسته افتاد و سراغ گاو صندوق رفت و نامه شماره ۱ را باز کرد.کاغذی که روی آن نوشته شده بود : همه مشکلات را به گردن مدیرعامل قبلی بیانداز.او نیز درنشست با کارکنان( سرپرستان خط تولید ) و سهامداران، مشکلات را متوجه مدیرعامل قبلی کرد.سخنرانی او در این نشست بازتاب مثبتی داشت و باعث شد مدتی با افزایش تولید به جبران کمبود مالی اقدام نماید.تا اینکه بحران بعدی با خالی شدن انبارهای شرکت و عدم تأمین مواد اولیه تولید(بخوانید قطعه) و توقف خطوط تولید پدیدار شد.
آقای اسمیت با تجربه خوشایندی که از پاکت اول داشت ، بی درنگ به دنبال پاکت دوم رفت که پیغامش این بود: طرحی را برای تغییر گسترده افراد و ساختارها اجرا کن و مدتی همه را درگیر تغییرات ساختاری کن. بازهم برای مدتی تمام توجه ها به این تغییرات معطوف شد.
سرانجام بعد از نه ماه ، شرکت آقای اسمیت کم کم با مشکلات مالی و کاهش تولید و نقدینگی مواجه میگردد.او دوباره به یاد پاکتها افتاد و پاکت سوم را باز کرد.

پیغام این بود : آقای رییس ، سه پاکت آماده کن.ً

جمعی از پرسنل گروه صنعتی سایپا

ادامه ی خواندن
۶ نظر

1 پاسخ

 1. ارش مرادی

  20 آگوست 2018 در 10:20 ق.ظ

  اقای مدیری که از سفره سایپا بی نصیب شدی اگه واقعا حقیقت میگی اسم خودتو زیر نامه بنویس.تا همه به نیت خیرت ایمان بیارند

 2. مرتضی نظری

  11 جولای 2018 در 2:23 ق.ظ

  من به عنوان یک خواننده چندبار این نامه رو خوندم.جوابیه سایپا و دوباره کارگرانش رو هم چندبار خوندم.همه دارند هم رو متهم میکنند.واقعا گیج شدم.همه چیز تو نامه اول بود، جوراب، شریعتمداری،باجناق جهرودی با معدل ۵۰|۱۰ اش که فوق دیپلم کشاورزی داره خیلی بامزه بود، یعنی واقعا درسته؟وای خدای من، خواهرم لیسانس کشاورزی داره،میتونه بیاد سایپا؟ یا این آقای هنری کیا چقدر پست داره؟ کلا چیزهای بامزه تو نامه زیاده که من جوابم رو نگرفتم.یک جا گفته که هزینه سفرشون به چین ۴۰۰میلیون شده،اینها واقعا باچی رفتن سفر؟؟!!یک جا از ۴۰میلیون پاداش به یک شخص گفتند.واقعا درسته؟ دارم دیوونه میشم.گفتند که یک خواننده مدیرعامل شده، یعنی خواننده ها هم مدیرعامل میشن؟یا یه جا نوشته راننده مدیرعامل ، رییس شده و ۳۰۰ساعت اضافه کار گرفته یا یه فامیل وزیر و آقای محسن قاسم جهرودی ۱۵میلیون پاداش گرفتند.خوب ،خیلیه بیان کمتربگیرن یا نوشتن مارو ازهپکوشدن نجات بدین،خب یعنی چی؟چیکارکنه این رییس جمهور بیچاره؟ یا اشاره به داماد قرائتی کزدن.واقعا چه اشکالی داره؟حالا داماد قرایتی هم بیاد سایپا.اینهمه داماد همه جا هستند اینهم روش،چقدرسخت گیرین بابا!! خلاصه دارم کم کم متوجه میشم چرا محصول قدیمی و از رده خارج رو باید بخریم ۲۵میلیون.!!

 3. احمد فرهادی

  08 جولای 2018 در 10:51 ب.ظ

  واقعا مردم را چه فرض کرده اند ، این کارگران !!!!! (مدیرانی که کارگر شده اند) چرا زمانی که در پست های مدیریتی بودند و ماهی ۱۵ میلیون حقوق رسمی می گرفتند و در کنارش از زد و بندهای بازرگانی دهها میلیون درامد غیر رسمی داشتند چنین افاضاتی نمیکردند ، این حضرات اگر واقعا راست میگوید با نام خود و همچون مرد نامه بنویسند و از کارگران زحمت کش مایه نزارند
  زمستان میره و روسیاهی میمونه برای ذغال

 4. ناشناس

  08 جولای 2018 در 7:36 ب.ظ

  سلام بر مسئولین سایت اصلاحات نیوز
  خیلی جالبه که این متخصصین و دلسوزان چرا اسم خودشون رو زیر نامه نمینویسند ، نامه بی نام و نشان همون شبنامه است ، قدیمها شبنامه ها به صورت کاغذ و مخفیانه توی خونه ها پخش میشد و حالا بی نام در سایت ها و کانالها
  ادبیات این نامه ها با ادبیات کارگری کاملا متفاوته و بیشتر به ادبیات مدیران شبیه است خصوصا یکی از مدیران سابق بازرگانی سایپا آقای مهدی ر ، حالا چرا جرات نداره مطالب رو به نام خودش منتشر کنه و به صورت شبنامه و به نام کارگران منتشر میشه رو من نمیدونم و قضاوت رو میسپرم به مخاطبان

  • علی هنری کیا

   12 جولای 2018 در 2:15 ق.ظ

   ادبیات این دو تا پیام چقدر شبیه ادبیات اقای مجتبی ن هست.!!!!

 5. ناشناس

  07 جولای 2018 در 11:36 ب.ظ

  واقعا این متنها به نوعی کمدی کلاسیک بیشتر شبیه است. تامه از طرف کارگران سایپاست ولی همه می دانند که کارگران هیچ شرکتی در ایران از ریزترین اتفاقات شرکت مطلع نیستند. نکته جالب بعدی اینکه فروش شرکت را کار آقای جهرودی نمی داند ولی تمام نابسامانیهای سایپا را به ایشان منتسب می کنند. پس چرا قراردادهای ترکمانچایی زمان آقای آقامحمدی به عنوان قائم مقام انتخاب محصول سایپا را ذکر نمی کنند که قرارداد ایشان با سیتروئن باعث شد مدیرعامل سیتروئن ایرانی ها را تمسخر کند یا قرارداد پر از ابهام با برلینس چین و حدود ۵۰۰ میلیارد تومانی که به بهانه تولید SP0 از حساب شرکت پارس خودرو خارج کرد . از طرفی مدیرعامل پارس خودرو به خاطر اخراج فله ای کارگران ، حیف و میل اموال شرکت و باند بازی وحشتناک ، منفورترین مدیرعامل تاریخ پارس خودرو می باشد. دوستان اصلاحات نیوز مگر کارگران پارس خودرو حق و حقوقی در این کشور ندارند که مطالب ارسالی ما رو چاپ نمی کنید وای تا این حد نگران کارگران سایپا هستید. چرا به آرمانهای اصلاحات احترام نمی گذارید. لطفا کارگران مارس خودرو را هم ببینید.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی