با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

علم الهدى: برجام با “جوسازی” به تصویب مجلس رسید/عده‌ ای ناپاک می‌گویند اگر قرار است کسی بازخواست شود خود مقام معظم رهبری است

اصلاحات نیوز، امروز عده‌ای عناصر ناپاک می‌گویند اگر قرار است کسی بازخواست شود خود مقام معظم رهبری است و این همان جاهلیتی است که وارد کشور ما شده و برخی جریانات سیاسی ما را این جاهلیت فراگرفته و مقام معظم رهبری در موضع مظلومیتی مانند مظلومیت جدش یعنی حضرت علی(ع) قرار گرفته است.رهبری فرمودند این پیمان عمل نمی‌شود و بعد بگویند گناه برجام به عهده ایشان است؟ این کسانی که این را می‌گویند با خوارج چه تفاوتی دارند؟ این شما متدینین هستید که باید بیدار باشید

علم الهدی
 
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با انتقاد شدید از اروپایی‌ها گفت: ۳ کشور اروپایی می‌گویند حق با ایران است اما تضمین نمی‌دهیم، این بیانگر جاهلیت و از بین رفتن انسانیت است.
 
به گزارش اصلاحات نیوز، تسنیم نوشت: آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در مورد شیطان‌شناسی از نگاه قرآن بود؛ لجام زدن شیطان به عنوان یک ابزار وسوسه مورد بحث قرار گرفت و عملیاتی که شیطان نسبت به افراد لجام زده و تسخیر کرده خودش انجام میدهد مورد بحث قرار گرفت.
 
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: افرادی را که شیطان تسخیر کرده و به آنها لجام زده نسبت به آنها چهار عملیات انجام می‌دهد، انسان تسخیر شده شیطان، اصلا فکر نمی‌کند و با صدای شیطان به حرکت درمی‌آیند. شیطان علاوه بر این انسان‌های لجام زده خود را اهمیت نمی‌دهد بلکه او را دست انداخته و دنبال سر خودش به راه می‌اندازد.
 
علم‌الهدی گفت: عملیات دوم شیطان در مورد انسان این است که او را به طرفی که خودش می‌خواهد می‌برد، عوامل شیطان یک عده عوامل سواره است یعنی شیاطینی که سریع عمل می‌کنند و اگر قرار شد یکی از انسان ها به سمت خدا بازگردد به سرعت عمل کرده و جلوی او را می‌گیرند. شیطان لجام می‌زند و با عناصری که دارد انسان را از خدا دور می‌کند و آنها را اداره می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: افراد و عناصری که عامل شیطان هستند نوع عملکردشان این چنین است و در زندگانی اجتماعی و فردی این مسئله قابل تطبیق است، عملیات سوم شیطان این است که در اموال و اولاد مشارکت می‌کند. انسان مخلوق خداوند است و رزق و روزی نیز با عملیات و کردار و فعالیت و کاسبی به ما می‌رسد، خداوند رزق را از راه حلال به ما می‌رساند؛ درآمدی که باید به من برسد به صرف اینکه از راه حرام دنبالش رفتم اضافه نمی‌شود. پول اضافه از راه حرام در زندگی نه تنها خورده خودتان نمی‌شود بلکه مقداری از اموال حلال شما را نیز به آتش می‌کشد.
 
خطیب جمعه مشهد مقدس بیان کرد: شیطان انسان را به کسب رزق حرام تشویق می‌کند و در تحصیل این مال مشارکت می‌کند؛ مشارکت در اولاد چیست؟ اکثر مفسران عنوان کردهاند که معنای این مسئله این است که شما فرزندی را تربیت کرده‌اید و رنج بسیار در این مسیر برده‌اید اما وی عامل شیطان می‌شود.
 
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه مسائل روز دنیا بیانگر این است که بشر به جاهلیت جدیدی مبتلا شده است اظهار کرد: بسیاری از حرکات غیرانسانی و ضدانسانی که در گذشته برای هر انسانی شرم‌آور بود، امروز قبحش را از دست داده و از طرف هیچ انسانی هم تقبیح نشده جنایتی را جنایتکاری انجام داده است. در جنگ شش روزه ژوئن ۶۷ اسرائیل تجاوز کرده و قدس شرقی را که جزو اردن بود غصب کرد.
 
علم‌الهدی بیان کرد: مسجدالاقصی قبلا مورد زیارت قرار می‌گرفت و جزو برنامه سفر زمینی کسانی بود که به مکه می‌رفتند و این سرزمین متعلق به مسلمانان بود اما اینجا غصب شده است امروز قلدری با آدم‌کشی آن را تصرف کرده و این درست نیست، یک ناپاک گردن کلفت از آن سر دنیا سفارتش را به اینجا منتقل می‌کند.
 
وی با بیان اینکه مردمی پیاده راه افتاده‌اند و می‌گویند لااقل قائل باشید اینجا سرزمین ماست اما آنها را به گلوله می‌بندند افزود: بچه شیرخواره را در آغوش مادرش جان می‌دهد و در دنیا کسی نمی‌گوید چرا؟ جریان سازمان ملل از ابتدا پوشالی بوده اما حداقل برای حفظ آبرو جلو بیایند رسوایی بشر را فراگرفته است.
 
علم‌الهدی تصریح کرد: یک گردن کلفت جانورصفت یک طرفه از قراردادی بیرون رفته است و رفته به بقیه می‌گوید ادامه دهید اما به شرطی که منافع ما تامین شود و انگیزه ما محقق شود و با سه کشور اروپایی که منادی دموکراسی و مدعی تمدن و ترقی هستند صحبت کرده‌اند و آنها نیز گفته‌اند شما راست می‌گوئید و بیانیه نیز صادر کرده‌اند و گفته‌اند باید این منافع مثل سرمایه‌گذاری آزاد باید برطرف شود و با کمال گردن کلفتی سر را بالا می‌دهند و می‌گویند ما تضمین نمی‌دهیم، می‌گویند حق با ایران است اما تضمین نمی‌دهیم. این بیانگر جاهلیت و از بین رفتن انسانیت است. این جاهلیت در برخی جریان‌های سیاسی داخل کشور ما نیز سرایت کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه قصه برجام جلوی چشم همه است اظهار داشت: از روز اول مقام معظم رهبری فرمودند من به اینها اطمینان ندارم و مورد اعتماد من نیستند و جز ضرر و زیان چیز دیگری نخواهیم دید اما جلودار نیز نشدند و فرمودند اینها عمل نمی‌کنند بعد که پیمان بسته شد، مقام معظم رهبری هم خصوصی و هم در سخنرانی فرمودند این قرارداد در صورتی قابل اعتناست که رئیس جمهور امضا کند تمام تحریم‌ها را برداشته است.
 
امام جمعه مشهد افزود: رئیس جمهور آمریکا که امضا نکرد و این قرارداد در مجلس آمد و بررسی شد و عنوان شد که این درست نیست و گفتند قرارداد به ضرر است اما با یک جوسازی به تصویب مجلس رسید و امروز شکست خورده و با ضرر متوجه شده و سانتریفیوژ از کار انداخته شد و فناوری ۲۰ درصدی کنار گذاشته شد و انتهایش نیز هیچ بود.
 
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای اینکه راه باز باشد مسیر را باز گذاشتند تصریح کرد: اما امروز عده‌ای عناصر ناپاک می‌گویند اگر قرار است کسی بازخواست شود خود مقام معظم رهبری است و این همان جاهلیتی است که وارد کشور ما شده و برخی جریانات سیاسی ما را این جاهلیت فراگرفته و مقام معظم رهبری در موضع مظلومیتی مانند مظلومیت جدش یعنی حضرت علی(ع) قرار گرفته است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رهبری فرمودند این پیمان عمل نمی‌شود و بعد بگویند گناه برجام به عهده ایشان است؟ این کسانی که این را می‌گویند با خوارج چه تفاوتی دارند؟ متاسفانه برخی دچار این جاهلیت شده‌اند. این شما متدینین هستید که باید بیدار باشید و تکلیف خود را با یک بصیرت کامل در این پهنه جاهلیت شکل گرفته، نشان دهید و پای ولایت و دین بایستید.
  ۳۷ دانشمند ارشد آمریکایی خواستار حفظ برجام توسط ترامپ شدند
آگهی
آگهی