با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

علم الهدی: ناجا نباید بخاطر خطای یک مأمور آنهم برای مقابله با یک منکر شرعی زیر سؤال برود / برای حمایت از یک خانم بی‌حجاب همه دستگاه‌های کشور راه می‌افتد اما در شهر امام رضا(ع) این فاجعه اسف‌بار را راه می‌اندازند و کسی به روی خودش نمی آورد

اصلاحات نیوز؛ سید احمد علم الهدی گفت: پلیسی در اجرای برنامه پلیسی خود خطا کرده و باید به آن رسیدگی شود، حال یک‌باره همه دستگاه‌های کشور راه می‌افتند تا بعد از این کسی با بی‌حجاب برخورد نکند. یعنی چه؟ ندا بر ضد قرآن و ندا بر ضد فریضه بر امر به معروف و نهی از منکر آن هم در مجلس؟ وزیر و وکیل راه می‌افتند و دستگاه‌ها و مسئولان هم همین‌طور که به خانم بی‌حجاب اهانت شده و پلیسی در برخورد اشتباه کرده است. خب خطا را جبران کنید. نیروی انتظامی با خطای یک مامور و یک پلیس در یک مسئله منکر شرعی باید زیر‌سئوال برود؟ برای حمایت از یک خانم بی‌حجاب همه دستگاه‌های کشور راه می‌افتد اما در شهر امام رضا(ع) این فاجعه اسف‌بار را راه می‌اندازند و جز خواهران و برادران دارای غیرت دینی و مسئولان قوه قضائیه غیرتمند، کسی آن را به روی خودش نمی‌آورد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: امروز مصادف با میلاد مسعود سیدالشهدا(ع) است و برای ما به عنوان روز عزیز و روز حسین(ع) است و همه سخن و کلام امروز باید در مورد ایشان باشد؛ صبحگاه امروز دنیا به نور دلارای امام حسین(ع) روشن شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: نخستین مسئله‌ای که در جریان میلاد آن حضرت پیش آمد، جریان نامگذاری سیدالشهدا(ع) بود؛ تسمیه و نامگذاری حق مادر است؛ بنابراین نام مولود جدید از صدیقه اطهر(س) پرسیدند و فاطمه(س) پاسخ دادند برای نامگذاری ایشان از امیرالمومنین(ع) سبقت نمی‌گیرم و حضرت نیز فرمودند من در این نامگذاری بر رسول خدا(ص) سبقت نمی‌گیرم و وقتی به رسول اکرم(ص) این مسئله ابلاغ شد، ایشان نیز فرمودند من در این مسئله بر خداوند سبقت نمی‌گیرم و از سوی جبرئیل وحی آمد که نام ایشان حسین(ع) است.

آیت‌الله علم الهدی افزود: این مسئله نامگذاری امام حسین(ع)، یک جریان راهبردی و خط‌ساز بر ما است، جریان ولایت بر بیت ولایت تا این اندازه حاکم است که در نامگذاری نیز از یکدیگر سبقت نمی‌گیرند. جریان ولایت یک جریان اتصال به حق است و این یک راهبرد عملیاتی برای ماست که در عرصه‌های مختلف زندگی نباید از مقام ولایت سبقت بگیریم و باید دنباله‌رو ولایت باشیم و از سوی دیگر بیانگر حقیقت و ماهیت ولایت است که یک رشته اتصالیه به خداوند است. اتصال به معصوم در زمان غیبت معصوم از طریق نایب معصوم است.

وی در ادامه با تبریک روز پاسدار تصریح کرد: علت اینکه روز ولادت سیدالشهدا(ع) روز پاسدار نام گرفت این بود که سپاه پاسداران در واقع امتداد سپاه سیدالشهدا(ع) در کربلاست و سپاه همان نقشی را دارد که اصحاب آن حضرت در روز عاشورا داشتند.

خطیب جمعه مشهدمقدس با اشاره به اینکه کارنامه یک پاسدار در واقع کارنامه اصحاب امام حسین(ع) و کارنامه فرمانده سپاه همان کارنامه قمر بنی هاشم است، گفت: امام راحل، ولادت سیدالشهدا(ع) را روز پاسدار نام نهادند، حسین(ع) نخستین پاسدار و در راس همه پاسداری‌ها از احکام اسلامی و از همه مهمتر پاسدار امر به معروف و نهی از منکر بوده و روز سوم شعبان، مشخص‌کننده شرح وظایف سپاه است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: امسال روز پاسدار مقارن با روز تاسیس سپاه پاسداران است؛ تاسیس سپاه با حکم امام راحل چهار ماه پس از پیروز انقلاب در روز دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ بود و دقیقاً امسال سالروز تاسیس سپاه با این مسئله مصادف شده و این تقارن، بیانگر یک راز و یک سر لطیف است.

وی خاطرنشان کرد: انقلابی‌شدن نهضت کربلا توسط زین العابدین(ع) است و ۴۰ سال زندگانی انقلابی ایشان سبب شد کربلا انقلابی دائمی و قطعی شود، روز ولادت رهبر سوم انقلاب کربلا، تبدیل به سالروز تاسیس سپاه پاسداران شده است و این در حقیقت رسالت امروز سپاه پاسداران را مشخص می‌کند، سپاه به‌عنوان محور اقتدار نظام و انقلاب، رسالت اصلی‌اش پاسداری از انقلاب مقدس اسلامی است و سپاه باید از این واقعیت پاسداری کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: جریاناتی می‌خواستند انقلاب را برگردانند، امام(ره) فرمودند اگر سپاه نبود، کشور نبود و اگر انقلاب نبود، سپاه هم نبود، تمام حرکات دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی، توسط سپاه پاسداران پاسخگویی شد؛ همه این‌ها به این صورت شکل گرفت تا انقلاب را برگرداند و سپاه بود که اجازه نداد انقلاب برگردانده شود.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: امروز در کشور، ۳ جریان با سپاه مسئله دارد؛ جریان نخست، جریان ضدانقلاب و وابسته به استکبار است که می‌خواهد انقلاب را برگرداند، جریان دیگر، جریان سیاسی یک عده فرصت‌طلب است که می‌خواهند کشور را به پایگاه رفاه و لذت و عیاشی خود تبدیل کنند و مقابل سپاه می‌ایستند، جریان سوم اما انقلابیون خسته شده از انقلاب هستند. آنچه مزاحم سهمگیری و سهم‌خواهی این افراد خسته از انقلاب است، سپاه است و این‌ها هم با سپاه مشکل دارند.

وی گفت: بزرگترین توطئه امروز دشمن برای مصادره و استحاله انقلاب، کشیدن سفره دین از زیر پای مردم است و آنچه محور رسالت سپاه است این است که این اجازه را به دشمن ندهد و باید ارزش‌ها و ملاک‌های دینی و معالم دینی در دنیا توسط سپاه حفظ شود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: پلیسی در اجرای برنامه پلیسی خود خطا کرده و باید به آن رسیدگی شود، حال یک‌باره همه دستگاه‌های کشور راه می‌افتند تا بعد از این کسی با بی‌حجاب برخورد نکند. یعنی چه؟ ندا بر ضد قرآن و ندا بر ضد فریضه بر امر به معروف و نهی از منکر آن هم در مجلس؟ وزیر و وکیل راه می‌افتند و دستگاه‌ها و مسئولان هم همین‌طور که به خانم بی‌حجاب اهانت شده و پلیسی در برخورد اشتباه کرده است. خب خطا را جبران کنید. نیروی انتظامی با خطای یک مامور و یک پلیس در یک مسئله منکر شرعی باید زیر‌سئوال برود؟ برای حمایت از یک خانم بی‌حجاب همه دستگاه‌های کشور راه می‌افتد اما در شهر امام رضا(ع) این فاجعه اسف‌بار را راه می‌اندازند و جز خواهران و برادران دارای غیرت دینی و مسئولان قوه قضائیه غیرتمند، کسی آن را به روی خودش نمی‌آورد.

وی بیان کرد: در این شهر، هتک حرمت می‌شود و در مقام خوانندگی یک آوازه‌خوان، زنان روسری برمی‌دارند اما هیچ مسئولی ککش نمی‌گزد جز دو مسئول از قوه قضائیه، که قاطعانه وارد می‌شوند. این رسالت سپاه است که از ارزش‌ها دفاع کند. تا روزی که بسیج و سپاه قدرتمند داریم، نمی‌توانیم سفره دین را از زیر پای مردم بکشید. بنده از مجموعه خواهران غیرتمندی که در این حرکت اقدام کرده و از این ارزش دینی حمایت کردند و از برادران دارای غیرت دینی که ایستادند و در این مسئله اظهار تاسف کردند و همچنین از مسئولان قوه قضائیه که قاطعانه برخورد کردند، تشکر می‌کنم.

خطیب جمعه مشهدمقدس افزود: در این شهر و در این استان، شما که مسئول شده‌اید باید بدانید ابتدا حکم خادمی شما را امام رضا(ع) امضا کرده است، این درست است که خادم امام رضا(ع) فجایع و گناه را ببیند و عکس‌العمل نشان ندهد؟ این دور از مقام خادمی شما است؛ باید در برابر گناه، عکس‌العمل نشان دهد. وقتی فروشگاهی که لباس زیر زنانه می‌فروشد و یا این وضعیت دچار می‌شود نباید عکس‌العمل نشان دهید؟

  سهم هر استان از نفرات برتر کنکور ۱۳۹۷
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی