با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

در سال جاری، ۴۰۰ کارگر و کارمند بهشهر اخراج شدند

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر گفت: در سال جاری ۴۳۵ نفر از کارگران و کارکنان از ۱۴۶ واحد صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، تعاونی، کشاورزی و دامداری شهرستان اخراج شدند که از این تعداد ۶۱ نفر به چرخه کار بازگشتند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر گفت: در سال جاری ۴۳۵ نفر از کارگران و کارکنان از ۱۴۶ واحد صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، تعاونی، کشاورزی و دامداری شهرستان اخراج شدند که از این تعداد ۶۱ نفر به چرخه کار بازگشتند.

نبی اله صفری اظهار کرد: در سال جاری ۴۳۵ نفر از کارگران و کارکنان از ۱۴۶ واحد صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، تعاونی، کشاورزی و دامداری اخراج شدند که ۸۰ درصد آن ها معادل ۳۴۸ نفر بومی و ۲۰ درصد معادل ۸۷ نفر غیربومی بودند.

وی افزود: اکثر موارد اخراج کارگران و کارکنان به دلیل شرایط بد اقتصادی و وضعیت نامساعد بازار فروش است که کارفرمایان واحدهای تولیدی مختلف مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند و در برخی موارد نیز زمان قرارداد کارگران یا کارکنان به اتمام رسیده و کارفرما به هر دلیل قرارداد را تمدید نمی‌کند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر با بیان اینکه از میان ۴۳۵ نفر کارگران و کارکنان اخراجی در سال جاری ۶۱ نفر به چرخه کار بازگشتند و همچنین برای ۳۵۸ نفر از این کارگران بیمه بیکاری برقرار شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۷۰ نفر در شهرستان بهشهر بیمه بیکاری دریافت می کنند.

صفری گفت: در سال جاری ۲۰۲۶  متقاضی کار در ۳ دفتر کاریابی شهرستان بهشهر ثبت نام کردند که ۸۴۳ نفر زن و ۱۱۸۳ نفر مرد هستند و میزان تحصیلات آن ها شامل ۶۰ درصد تحصیلات تکمیلی، ۲۲ درصد دیپلم و ۱۸ درصد تحصیلات ابتدایی و راهنمایی دارند که از طریق دفاتر کاریابی برای ۵۴۵ نفر فرصت اشتغال ایجاد شد.

وی اظهار کرد: نخستین دفتر کاریابی از سال ۱۳۸۵ در بهشهر آغاز به کار کرد و تا سال ۱۳۹۵ یعنی در طی ۱۰ سال ۲۴ هزار نفر متقاضی کار در این دفاتر ثبت نام کردند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر خاطرنشان کرد: در سال جاری ۳۴۴ نفر در شهرستان بهشهر از طریق دریافت تسهیلات اشتغال زایی مشغول به کار شدند که از این میان بهزیستی برای ۸۲ نفر با پرداخت ۹۵۵ میلیون تومان تسهیلات خوداشتغالی، کمیته امداد برای ۱۸۰ نفر با پرداخت یک میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان و صندوق کارآفرینی امید برای ۸۲ نفر با پرداخت تسهیلات بالغ بر یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان اشتغال ایجاد کردند.

صفری تصریح کرد: در سال جاری در زمینه تسهیلات مشاغل خانگی اداره بهزیستی با پرداخت ۵۰ میلیون تومان برای ۱۰ نفر و کمیته امداد با پرداخت ۷۵ میلیون تومان برای ۱۵ نفر در شهرستان بهشهر مشاغل خانگی ایجاد کردند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر در پایان اعلام کرد: در سال ۹۵ برای ۸۸۹ نفر در شهرستان بهشهر اشتغال ایجاد شد که ۵۴۵ نفر از طریق دفاتر کاریابی و ۳۴۴ نفر از طریق دریافت تسهیلات خوداشتغالی بوده است.

/ایسنا 

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی