با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

کره شمالی درصدد ساخت کلاهک‌های هسته‌ای کوچک

بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل مدعی شدند، کره شمالی تلاش کرده است تا مواد مورد نیاز برای ساخت تسلیحات هسته‌ای و کلاهک‌های کوچک شده را به فروش برساند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل مدعی شدند، کره شمالی تلاش کرده است تا مواد مورد نیاز برای ساخت تسلیحات هسته‌ای و کلاهک‌های کوچک شده را به فروش برساند.

به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل که در حال جمع‌آوری اسنادی درباره برنامه و فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی هستند، می‌گویند که کیم جونگ اون رهبر قدرتمند کره شمالی تلاش کرده است تا مواد تخصصی که در پروسه‌های کوچک‌سازی برای کلاهک‌های هسته‌ای استفاده می‌شود را به فروش برساند.

این بازرسان هم‌چنین می‌گویند که کره شمالی تلاش کرده است سال گذشته نوعی فلز لیتیوم به خریداران بین‌المللی ناشناس بفروشد.

کوری گاردنر، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که تلاش زیادی علیه برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ می‌کند، گفت که کره شمالی از هیچ کاری برای توسعه برنامه هسته‌ای و موشکی‌اش دریغ نخواهد کرد.

کارشناسان بر این باورند که تلاش کره شمالی برای تولید لیتیوم ۶ اثبات این است که این کشور به دنبال کوچک کردن کلاهک‌های هسته‌ای به منظور قرار دادن آنها روی موشک‌های قاره پیمایی است که پیونگ یانگ در ماه‌های اخیر به طور مرتب آزمایش کرده است.

هنری سوکولسکی رئیس مرکز آموزش سیاست منع اشاعه، مستقر در واشنگتن گفت: لیتیوم ۹ تنها برای ساخت تریتیوم ( یک ایزوتوپ رادیواکتیوی هیدروژن با توده‌ای تقریبا سه برابر بزرگ‌تر از ایزوتوپ پروتیوم رایج) برای افزایش دستگاه‌های شکافت، بلکه برای سوخت‌رسانی کلاهک‌های پیشرفته شامل بمب‌های گرماهسته‌ای نیز مناسب و ایده‌آل است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به تازگی سامانه دفاعی ـ موشکی تاد را برای محافظت از نیروهای این کشور و کره جنوبی در برابر حملات موشکی کره شمالی در منطقه مستقر کرده است.

گفته می‌شود کره شمالی دریک هفته گذشته چهار موشک بالستیک شلیک کرده که واکنش جامعه بین‌المللی را در پی داشته است.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این کشور در حال حاضر ۱۰ سلاح هسته‌ای در اختیار دارد که این تعداد در سال ۲۰۱۳ شش یا هشت تا بود.

/ایسنا

  کره‌شمالی توانایی سوار کردن کلاهک هسته‌ای روی موشک را دارد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی