با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

برای آمریکا، به روزرسانی تسلیحات هسته‌ای در اولویت است

یک ژنرال نیروی هوایی آمریکا تاکید کرد که به روزرسانی تسلیحات هسته‌ای آمریکا باید در صدر اولویت‌های آمریکا باشد

به گزارش اصلاحات نیوز؛ یک ژنرال نیروی هوایی آمریکا تاکید کرد که به روزرسانی تسلیحات هسته‌ای آمریکا باید در صدر اولویت‌های آمریکا باشد.

به نقل از پایگاه خبری هیل، ژنرال پائول سلوا فرمانده ستاد استراتژیک ارتش آمریکا در جلسه‌ای که در مجلس نمایندگان کنگره برگزار شده است،‌ گفت: بازدارندگی هسته‌ای باید در صدر فهرست به روزرسانی در ارتش آمریکا قرار گیرد.

بنابر گفته سلوا، به روز رسانی تجهیزات هسته‌ای آمریکا طی سال‌های اخیر به دلیل نیازهای ضروری دیگر برای حضور آمریکا در سرتاسر جهان نادیده گرفته شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیرا تاکید کرده است زرادخانه هسته‌ای آمریکا باید قدرتمندترین در جهان باشد.

این در حالی است که بنابر گفته بسیاری از کارشناسان زرادخانه هسته‌ای آمریکا هم اکنون نیز گسترده ترین و کارآمدترین زرادخانه هسته‌ای جهان است.

هم اکنون بنابر آمار موسسه کنترل تسلیحات آمریکا این کشور، دارای ۱۷۵۰ کلاهک هسته‌ای آماده پرتاب است.

بنابر تخمین دفتر بودجه کنگره (CBO) به روز رسانی تسلیحات هسته‌ای آمریکا میان سال هال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴، ۳۴۸۸ میلیارد دلار هزینه در پی خواهد داشت.

سه تخمین دیگر نشان می دهد که کل هزینه به روز رسانی تسلیحات هسته ای آمریکا طی ۳۰ سال، یک تریلیون دلار خواهد بود.

سلوا ادامه داد: ما هم اکنون در موقعیتی قرار گرفتیم که باید به طور همزمان چند نوع از تسلیحات هسته ای خود را به روزرسانی کنیم.

وی افزود: دیگر نمی‌توان به روز رسانی تسلیحات هسته‌ای را به تعویق انداخت و هرگونه قطع برنامه‌های آتی برای به روز رسانی زرادخانه هسته‌ای می‌تواند تهدید جدی برای بازدارندگی آمریکا باشد.

/ایسنا

  پیام تسلیت معاون پرستاری وزارت بهداشت در پی شهادت یک پرستار مدافع حرم
آگهی
آگهی