با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ایران دو موشک بالستیک پرتاب کرده است

شبکه فاکس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد ایران طی روزهای گذشته دو موشک بالستیک کوتاه‌برد پرتاب کرده است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ شبکه فاکس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد ایران طی روزهای گذشته دو موشک بالستیک کوتاه‌برد پرتاب کرده است.

مقامات آمریکایی در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز ادعاکردند: ایران روز شنبه از یک پایگاه در جنوب شرق این کشور یک موشک بالستیک پرتاب کرده که به هدف نخورده است اما دومین موشک خود را روز یکشنبه شلیک کرده و موفقیت آمیز بوده است.

بنابر ادعای مقامات آمریکایی، هدف هر دوی این پرتاب ها در دریای عمان بوده و شلیک دوم که موفقیت آمیز هم بوده است توانسته یک قایق شناور را نابود کند.

بنا به گزارش فاکس نیوز، دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا درماه فوریه اعلام کرد که به ایران به دلیل آزمایش ها موشکی بالستیک هشدار خواهد داد و به علاوه تحریم هایی را علیه ۱۳ شخص و ۱۲ شرکت به بهانه حمایت از برنامه موشکی ایران اعمال کرد.

این درحالی است که مقامات ایران همواره در پاسخ به انتقادات و ادعاها در خصوص برنامه موشکی کشورمان تاکید می‌کنند که توسعه توان موشکی تنها برای افزایش ظرفیت دفاعی ایران و بر مبنای اصول بین المللی  است. ایران همچنین تاکید دارد که هرگز آغازگر جنگی نبوده و تنها برای محافظت از خود در برابر تهدیدات ، برنامه موشکی اش را توسعه می دهد.

/ایسنا

 

  واکنش رئیس‌جمهوری آمریکا به سخنان روحانی در مراسم ۲۲ بهمن
آگهی
آگهی