با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

با آمدن ترامپ، خرید سلاح در میان اقلیت های آمریکا افزایش یافت

آمار فروش سلاح از زمان پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری، در میان شهروندان این کشور کاهش اما در میان اقلیت ها و افرادی که از دولت وی هراس دارند، افزایش یافته است.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ آمار فروش سلاح از زمان پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری، در میان شهروندان این کشور کاهش اما در میان اقلیت ها و افرادی که از دولت وی هراس دارند، افزایش یافته است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، آمار ارائه شده از سوی پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)، گروه های تجاری، مالکان مغازه های اسلحه فروشی و شخصیت های حقوقی از این مساله خبر می دهد.
بسیاری این روند را نتیجه انتخاب رئیس جمهوری می دانند که به حمایت از حق شهروندان برای حمل سلاح وعده داده است.
به رغم کاهش کلی فروش سلاح در آمریکا، روند خرید اسلحه در میان سیاه پوستان و افرادی که از تشدید خشونت نژادی و جنسیتی در دوره ریاست جمهوری ترامپ بیمناک هستند، افزایش یافته است.
به گفته ‘فیلیپ اسمیت’ رئیس انجمن ملی سلاح آمریکایی های آفریقایی تبار، خرید سلاح در میان اعضای این انجمن افزایش یافته که این مساله از هراس از خشونت گرایی نشات گرفته است.
‘لری کین’ معاون ارشد رئیس بنیاد ورزش تیراندازی آمریکا نیز گفت که فروش تفنگ های ورزشی نیمه خودکاری که باراک اوباما رئیس جمهوری سابق و هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری قصد داشتند فروش آن را ممنوع اعلام کنند، از زمان انتخابات ریاست جمهوری بیشترین کاهش را داشته است.
ترامپ که زمانی از درخواست اوباما برای کنترل استفاده از سلاح در ‌آمریکا تمجید کرد، به سرعت به یک طرفدار حمل سلاح تبدیل شده است.
وی به طور مخفیانه مجوز مالکیت سلاح در نیویورک را صادر کرد و در زمان کارزار انتخاباتی اش خواستار اجرای این مجوز در سراسر کشور شد.

/ایرنا
  ترامپ از منتقدان منع روابط اقتصادی با ایران بود
آگهی
آگهی