با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

کره شمالی قدرت اتمی خود را مخفی می‌ کند

دو رئیس پیشین سیا و مدیر نیروهای ویژه الکترومغناطیس آمریکا هشدار دادند، کره شمالی خیلی بیشتر از آنچه که تصور می‌شود، پیشرفته و خطرناک است و “سلاحی” دارد که بر فراز آمریکا در حال رفت‌وآمد است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ دو رئیس پیشین سیا و مدیر نیروهای ویژه الکترومغناطیس آمریکا هشدار دادند، کره شمالی خیلی بیشتر از آنچه که تصور می‌شود، پیشرفته و خطرناک است و “سلاحی” دارد که بر فراز آمریکا در حال رفت‌وآمد است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، جیمز وولسی، رئیس پیشین سیا و پیتر وینسنت پری، مدیر اجرایی نیروهای ویژه مقابله با حملات الکترومغناطیسی و “EMP” در مقاله‌ای مشترک اعلام کردند: تاریخ نشان خواهد داد که کره شمالی کلاهک های اتمی و تسلیحات پیشرفته هسته‌ای دارد.

این نخستین باری نیست که این دو چنین مقاله مشترکی را می نویسند. پیشتر این دو کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را یک بیماری روانی پارانویید دانسته و مدعی شدند که دولت اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا با درباره اینکه کره شمالی موشک‌های مسلح به کلاهک‌های اتمی ندارد، مردم را گول زدند.

مدیر اجرایی نیروهای ویژه “مقابله با حملات الکترومغناطیسی و اتمی” همچنین گفت: انفجار کلاهک اتمی با قدرت انفجاری ۱۰ کیلوتنی کره شمالی در یکی از شهرهای آمریکا می تواند ۲۰۰ هزار تلفات داشته باشد. دو ماهواره کره شمالی بر فراز آمریکا می چرخند که در مسیرهای مطابق با جریان هایی صورت می گیرند که می توانند حملاتی بر پایه پالس های الکترومغناطیسی اتمی را در سراسر آمریکا ترتیب دهند. شاید این ایده‌ای از جانب روس ها باشد.

رئیس پیشین سیا نیز با این ایده موافق است و فکر می کند که آمریکا و متحدانش باید کارهای بیشتری برای دفاع از خودشان انجام دهند.

وی گفت: آمریکا باید سیستم برق رسانی سراسری خود را در مقابل حملات با استفاده از پالس های الکترومغناطیسی قوی کند و هرچه سریعتر موشک های رهگیر آگیس را در مناطق حساس کشور مستقر کند. کره شمالی می تواند آزمایش هایی را برای مخفی کردن اقداماتش انجام دهد.

این اظهارنظرها از سوی این دو کارشناس با اظهارنظرهای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر افزایش تسلیحات اتمی این کشور همزمانی داشته است.

/ایسنا

  روزنامه نگار اصولگرا: اینهایی که هرکسی را جاسوس و فریب خورده وعامل بیگانه می دانند را هم رصد کنید

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی