با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پیام فرهادی

«انوشه انصاری و فیروز نادری استثنا نیستند. از این افراد در ایران، فرانسه، کانادا و آمریکا بسیارند. آقای فرهادی با انتخاب این دو نفر تلاش داشت بالا بودن فرهنگ و تمدن ایرانی را به رخ ترامپ و ناسیونالیست‌ها و نژادپرست‌های آمریکایی بکشاند.»

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ «انوشه انصاری و فیروز نادری استثنا نیستند. از این افراد در ایران، فرانسه، کانادا و آمریکا بسیارند. آقای فرهادی با انتخاب این دو نفر تلاش داشت بالا بودن فرهنگ و تمدن ایرانی را به رخ ترامپ و ناسیونالیست‌ها و نژادپرست‌های آمریکایی بکشاند.»

صادق زیباکلام در سرمقاله روزنامه آفتاب یزد نوشت: «اسکار فروشنده اصغر فرهادی، اسکار سینمای مستقل ایران بود؛ سینمایی که چند سالی می‌شود در ایران جوانه‌زده و توانسته علیرغم سایه سنگین سینمای دولتی به بالندگی تحسین‌برانگیزی برسد.

در حالی‌ که سینمای دولتی با صرف هزاران میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور نتوانسته جایی برای خود باز کند، فرهادی، کیارستمی، جعفر پناهی و سایر سینماگران مستقل توانسته‌اند به همت خودشان و بدون استعانت از حمایت‌های دولتی به‌ پیش بروند.

ضمن این که برنده شدن جایزه اسکار اصغر فرهادی جای خرسندی و شادی دارد و باید آن را به همه ایرانیان تبریک گفت اما جا دارد تا بار دیگر به متن ایشان که از سوی بانو انوشه انصاری در مراسم اسکار خوانده شد، نگاه دیگری بیندازیم.

آقای اصغر فرهادی تنها کسی نیست که در حال اعتراض به رفتار ترامپ و طرز برخورد وی با مهاجرین و اعمال تبعیض‌ نژادی‌ اوست. بسیاری دیگر از مردم آمریکا نیز در حال اعتراض به چنین موضوعی هستند.

هر چند ترامپ و طرفداران او بحث نژادپرستی در قانون ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور را به آمریکا انکار کردند ولی اساس و مبنای تصمیم ترامپ بیشتر از آن چه امنیتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باشد، نژادپرستانه است.

ترامپ انگیزه خود را از وضع آن قانون جنجالی، امنیتی توصیف کرده بود اما واقعیت مطلب این است که حداقل ظرف ۴ دهه گذشته از میان شهروندان ایرانی چه آنهایی که بعد از نظام جمهوری اسلامی به آمریکا آمدند و چه آنهایی که مقیم آمریکا هستند اقدامی تهدیدآمیز علیه مردم و دولت آمریکا شاهد نبودیم. حداکثر «عمل مجرمانه‌ای» که در این مدت از سوی ایران صورت گرفته، این بوده است که سعی می‌کردند تحریم‌های چند ساله اخیر را بشکنند. بنابراین وقتی ترامپ شهروندان این ۷ کشور از جمله ایران را به واسطه تهدید امنیتی تا اطلاع ثانوی از سفر به آمریکا منع کرد نشان می‌دهد که مسئله امنیتی بیشتر بهانه است و تصمیم ترامپ تصمیم سیاسی است. به هر روی عمل آقای فرهادی در اسکار عمل سنجیده‌ای بود.

از طرفی ایشان دو چهره و دو شخصیتی که برای ایران در آمریکا اعتبار اجتماعی هستند را از سوی خودش وکیل کرد تا اسکار را دریافت کنند. در حقیقت آقای فرهادی پیام دیگری هم به ترامپ و دولت او داد. پیامی با این مضمون که شما جلوی ملت، فرهنگ و تمدنی را گرفتید و نمی‌خواهید بگذارید وارد آمریکا شوند که نه تنها برای ایران بلکه برای آمریکا هم می‌توانند افتخارآفرین باشند. انوشه انصاری و فیروز نادری استثنا نیستند. از این افراد در ایران، فرانسه، کانادا و آمریکا بسیارند. آقای فرهادی با انتخاب این دو نفر تلاش داشت بالا بودن فرهنگ و تمدن ایرانی را به رخ ترامپ و ناسیونالیست‌ها و نژادپرست‌های آمریکایی بکشاند.»

/ایسنا

  معاون اول قوه قضائیه: سوال صادقی در مجلس، یک نوع نسبت دادن خلاف به رییس قوه قضاییه است
آگهی
آگهی