با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

مخالفت دادگاه فدرال آمریکا با لغو تعلیق فرمان منع ورود

دادگاه فدرالی در آمریکا با درخواست وزارت دادگستری این کشور برای لغو حکمی که برای تعلیق فرمان منع موقت ورود رئیس‌جمهوری صادر شده است، مخالفت کرد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ دادگاه فدرالی در آمریکا با درخواست وزارت دادگستری این کشور برای لغو حکمی که برای تعلیق فرمان منع موقت ورود رئیس‌جمهوری صادر شده است، مخالفت کرد.

به نقل از رویترز، دادگاه فدرالی در ایالات متحده آمریکا درخواست وزارت دادگستری این کشور برای لغو حکمی که برای تعلیق فرمان منع موقت ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان‌نشین به خاک آمریکا صادر شده است را رد کرد.

طبق این گزارش، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در هشتم بهمن ماه فرمانی اجرایی صادر کرد که ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به مدت حداقل ۹۰ روز به خاک آمریکا متوقف شد. ترامپ این فرمان را برای آنچه که «حفاظت از ملت آمریکا در برابر ورود تروریست‌های خارجی» خوانده، صادر کرده است.

اندکی پس از صدور این فرمان مخالفت‌هایی علیه آن شکل گرفت و شماری از دادگاه‌های فدرال در مناطق مختلف احکامی در مقابل آن صادر کردند.

در نهایت در میانه بهمن ماه یک قاضی فدرال در ایالت واشنگتن رای به لغو موقت این فرمان داد و وزارت امنیت داخلی و وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کردند که در اجرای این رأی، ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور را لغو کرده‌اند.

از آن زمان بعد وزارت دادگستری آمریکا مسائل حقوقی پیرامون این فرمان را آغاز کرده است.

/ایلنا

  مکزیکی ها آدمک ترامپ را آتش زدند
آگهی
آگهی