با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

مردم اسپانیا خواستار پذیرش پناهجویان

هزاران نفر در ۳۰ شهر اسپانیا یکشنبه شب به خیابان ها آمدند و خواستار پذیرش پناهجویان در این کشور شدند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ هزاران نفر در ۳۰ شهر اسپانیا یکشنبه شب به خیابان ها آمدند و خواستار پذیرش پناهجویان در این کشور شدند.

به نقل از خبرگزاری افه، شرکت کنندگان در این تظاهرات که از سوی جنبش «پناهجویان خوش آمدید» فراخوان شده بود، خواهان «راه عبور امن» برای مهاجران شدند.
برگزار کنندگان این تظاهرات یادآور شدند که سال گذشته، بیش از پنج هزار تن در تلاش برای رسیدن به اروپا از طریق دریا جان باختند. در سال جدید میلادی نیز ۲۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.
تظاهر کنندگان ضمن حمایت از پناهجویان، خواستار آن شدند که پناهجویانی که در یونان، ایتالیا و یا در دروازه های اروپا سرگردان هستند وارد اسپانیا شوند.
«استریا گالان» دبیرکل کمیسیون کمک به پناهندگان اسپانیا در جمع تظاهرات کنندگان گفت، اسپانیا متعهد شده بود که ۱۷ هزار و ۳۰۰ پناهجو را بپذیرد اما‌ تا این زمان کمتر از هزار و ۱۴۰ نفر به اسپانیا آمده اند.
وی تاکید کرد، دولت اسپانیا در این زمینه باید مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشد.
تظاهر کنندگان، پلاکاردهایی‌ را که بر روی آنها شعارهای ‘پناهجویان خوش آمدید’ ، ‘توافق شرمناک نه’، ‘مصونیت دیگر بس است’، ‘مرزها را باز کنید- می خواهیم بپذیریم’، ‘جنگ می‌ کشد اروپا تیر خلاص شلیک می‌ کند’و ‘اسپانیا دستانش به خون آغشته است’ نوشته شده بود در دست داشتند.
 
/ایرنا
  پینوکیو شدن فیس‌ بوک و توئیتر!
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی