با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

حاج سعید و ادعای کشتن فائزه هاشمی

سعید قاسمی، همان منتقد تند‌وتیز خانواده‌ اکبر هاشمی‌رفسنجانی که به خاطر حملات لفظی‌اش به آنها شناخته شده است، باز هم خبرساز شده و از چرایی نتراشیدن ریشش پس از اجرای حکم فائزه هاشمی سخن گفته است.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ شرق نوشت: سعید قاسمی، همان منتقد تند‌وتیز خانواده‌ اکبر هاشمی‌رفسنجانی که به خاطر حملات لفظی‌اش به آنها شناخته شده است، باز هم خبرساز شده و از چرایی نتراشیدن ریشش پس از اجرای حکم فائزه هاشمی سخن گفته است.

او که در محافل دوستانه‌اش به حاج سعید مشهور است، اخیرا در یک گفت‌وگوی تصویری که در شبکه‌های مجازی منتشر شده، پس از پنج سال درباره خلف وعده‌اش توضیحاتی ارائه داده است. او در این گفت‌وگوی ویدئویی می‌گوید: «ما بچه تهرانیم. می‌دانیم وقتی یک زن لاتی و چاله‌میدانی صحبت می‌کند، یعنی چه! مدل لاتی صحبت‌کردن زشت است، اینها زشت است. اینها را بروید اصلاح کنید، مگر می‌شود پسر امیرکبیر یا دختر امیرکبیر چاله‌میدانی صحبت کنند؟ مگر می‌شود نخبگان از زندان اوین دکتری بگیرند! معلوم نیست از زندان اوین مرخصی می‌گیرند، به خانه می‌روند یا از خانه مرخصی می‌گیرند، می‌روند زندان!… .

از همین جا هم عرض می‌کنم، چون اتفاقا جایش هم اینجاست، بارها و بارها اعلام شد که چرا سعید قاسمی ریشش را نزد. قسم یاد کرده بودم که اگر دخترک را زندان بیندازند، ریشم را بزنم که معروف است و همه جا هم منتشر شد و همه می‌دانند که من این حرف را زده‌ام، وقتی او را به زندان انداختند، تصمیم گرفتم همین کار را هم بکنم، یک‌دفعه دیدم حکم سیستم قضائی درباره این فتنه‌گر چیست؟ یعنی کسی که به بالاترین شخصیت نظام بی‌احترامی می‌کند، نظام را به چالش کشیده و یکی از لیدرهای کودتاست، حکمش در هر نظامی به نظر شما چیست؟ رفیق ما، دوست رزمنده ما در آن داستانی که در شاه‌عبدالعظیم اتفاق افتاد، به ایشان اسائه ادب کرد، کلمات زشتی به کار برد، بعد هم اعتراف کرد و گفت که تحت تأثیر قرار گرفته بوده. من جایی عرض کرده و گفتم که خودم اگر بودم… در آن صحنه که به آقا بی‌احترامی کرده بود، خودم با پنجه خود او را خفه می‌کردم… بی‌ادبی و فحاشی نمی‌کردم، می‌کشتمش… رسما هم اعلام می‌کنم که می‌کشتمش و عواقبش را هم می‌پذیرفتم…

برای دوست ما سیستم قضائی چقدر حکم برید؟ رسانه‌ها به این نمی‌پردازند، انفصال از خدمت،٨٠ ضربه شلاق، ٩ ماه زندان که دو تا سه ماهش انفرادی بود، برای این دختر خانمی که فتنه‌گر بود و فحاش نسبت به رهبری… چون همین حالا هم کلمات زشت نسبت به رهبری به کار می‌برند، صوت‌هایش هم بعضا منتشر می‌شود، قوه قضائیه چقدر برای او حکم برید؟ من هم یک مقدار ریشم را به اندازه شش ماه کوتاه کردم، برای اینکه ادای احترام کرده باشم به آقای آیت‌الله آملی‌لاریجانی».

قولی که انجام نشد
ماجرای شهرت او که بر سر تراشیدن ریشش برای اجرای حکم فائزه هاشمی است، به پاییز ٩٠ برمی‌گردد. او در بحبوحه محاکمه فائزه هاشمی در دادگاه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد گفته بود: «اگر این خانم [فائزه هاشمی] نصف روز زندان رفت، من ریشم را می‎تراشم!». او با این اظهارات هم به خانواده هاشمی و هم به قوه قضائیه بی‌احترامی کرده بود؛ به‌همین‌دلیل هم پس از دست‌به‌دست‌شدن اظهارات او درباره اجرا‌نشدن حکم فائزه هاشمی آیت‎الله صادق آملی‌لاریجانی در واکنشی به سخنان او در سیزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‎‎های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‎‎های سراسر کشور گفت: «شنیده‎ام یکی از دوستان بیان کرده است که اگر نیم‎روز فلانی را به زندان بیندازند، ریشش را خواهد تراشید. من به آن عزیز می‎گویم که مطمئن باشید چند وقت دیگر که محاسنتان بلند‎تر می‎شود، قطعا باید همه آنها را بتراشید!».

دی‌ماه ٩٠ بود که حکم فائزه هاشمی به اجرا درآمد و او برای تحمل شش ماه حبس راهی زندان اوین شد، از آن زمان هرچند خبر زیادی از سعید قاسمی در دست نبود؛ اما بازنشر سخنان او درباره نتراشیدن ریشش پس از زندانی‌شدن دختر دوم آیت‌الله هاشمی شهرت او را دو‌چندان کرد. آن‌چنان که حالا او پس از گذشت پنج سال از این سخنان در‌این‌باره توضیحاتی ارائه داده است.انتقادات حاج سعید از خانواده هاشمی بعد از فوت آیت‌الله هاشمی هم ادامه یافت. او پس از فوت هاشمی گفت: «… سیاست اصلاح‌طلبان پدربزرگی داشت که قسمت است دیگر،…. یک‌دفعه آخر کاری در استخر «وی‌آی‌پی» فرح در سعدآباد سکته بزنی که… و بعد بدوبدو نیم‌ساعت هم طول بکشد که لباس تنت کنند، ببرندت بیمارستان شهدای تجریش. معروف است، بیمارستانی که سرما بخوری بروی آن تو شکلات‌پیچ برمی‌گردی. وقتی ببرندت آنجا می‌گویند یک ‌ساعت است دیر آورده‌اید… خدایا برای من یک فرصتی بده یک مدلی که وقتی لا اله الا الله می‌گویند، در مسجد یا هیئت، نمی‌خواهم. نخ تسبیح جریان انحرافی پاره شد. هرچه بخواهند بدوند اینها الان آدم بتراشند، دیگر ما به آن مسیر برنمی‌گردیم».

/خبرآنلاین

  فیلم: شعار مخالفان FATF جلوی مجلس؛ «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز»
ادامه ی خواندن
آگهی
2 نظر

1 پاسخ

  1. ناشناس

    08 اسفند 1395 در 12:29

    توبه کن جناب قاسمی. اینقدر مضحکه عام و خاص نباش . بزرگی به درجه نیست بلکه اخلاق است. از شهید همت شرمنده باش .

  2. ناشناس

    08 اسفند 1395 در 12:25

    تفکرات داعش گونه برای نظام خطرناک و مخرب است . این آقابایستی از شخصیت هایی مثل مرحوم رفسنجانی عذرخواهی بکند و توبه کند والا در قیامت پیش خدا شرمنده خواهد شد.خدا هدایتش کند.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی