با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اعتراف آمریکا در مورد کشته شدن غیرنظامیان در حمله اخیر به یمن کافی نیست

دیده بان حقوق بشر روز جمعه از آمریکا خواست تا تحقیقات کاملی را در مورد حمله اواخر ماه ژانویه در یمن که منجر به کشته شدن شماری غیرنظامی شد، انجام دهد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ دیده بان حقوق بشر روز جمعه از آمریکا خواست تا تحقیقات کاملی را در مورد حمله اواخر ماه ژانویه در یمن که منجر به کشته شدن شماری غیرنظامی شد، انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، فرماندهی مرکزی آمریکا اوایل فوریه اعتراف کرد که حمله آمریکا در اواخر ماه ژانویه نزدیک شهر البیضا منجر به کشته شدن شماری غیرنظامی از جمله چند کودک شد.
پیشتر آمریکا اعلام کرده بود که هدف این حمله با حضور نیروهای زمینی و هلی کوپتر، جمع آوری اطلاعات بود و در عین حال فرماندهی مرکزی آمریکا پیش از این گفته بود که بیشتر قربانیان این حمله شبه نظامیان و اعضای القاعده بودند.
در همین حال ‘ ندیم حوری’ مدیر برنامه ضد تروریسم دیده بان حقوق بشر گفت: اعتراف ارتش آمریکا به کشته شدن غیرنظامیان در این حمله کافی نیست. لازم است آمریکا گام بیشتری بردارد و ارزیابی کاملی در مورد نقض احتمالی قوانین جنگی طی این حمله ارائه کند.
تحقیقات فرماندهی مرکزی آمریکا علنی نبوده است و مشخص نیست که آیا به قربانیان این حمله آمریکا غرامت پرداخت شده یا خیر.
دیده بان حقوق بشر اطلاعات دست کم ۲۳ نفر را که طی این حمله کشته شدند، جمع آوری کرده است.
کاخ سفید به دنبال این حمله در ۲۹ ژانویه ان را عملیاتی موفق توصیف کرد. این اولین حمله امریکا در یمن در دوره ریاست دونالد ترامپ بود. این در حالی است که مقامات یمنی مستقر در عدن در مورد این حمله ابراز نگرانی کرده و خواستار انجام تحقیقات در این رابطه شده بودند.

/ایرنا
  گزینه‌های کابینه ترامپ دنبال حفظ برجام هستند / آنها مشکلی برای تایید صلاحیت نخواهند داشت

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی