با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

توصیه مسیح مهاجری به فرزندان آیت‌ الله هاشمی

مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی و پنجمین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام شیخ محمد هاشمیان امام‌جمعه فقید رفسنجان در مسجد حاج شریف این شهر برگزار شد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی و پنجمین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام شیخ محمد هاشمیان امام‌جمعه فقید رفسنجان در مسجد حاج شریف این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام مسیح مهاجری در این مراسم اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی در طول دوران تاریخ اسلام از درخشان‌ترین روحانیان بود و تاریخ در سینه خود با افتخار نام وی را ثبت کرده و برای همیشه باقی می‌ماند.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب همه دست به دست هم دادند و به رهبری امام(ره) و یاری مردان بزرگی که بازوان امام بودند از قبیل آیت‌الله هاشمی توانستیم استثمار را کنار بزنیم و انقلاب را به پیروزی برسانیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی را تأسیس کنیم. این هنر امام و آیت‌الله هاشمی و هنر مردمی بود که پابه‌پای امام(ره)در صحنه‌های مختلف حاضر شدند و خدا هم کمک کرد همه شرایط آزادی را رعایت کردند.

مهاجری در ادامه افزود: وقتی جنگ شد مردم ولایی ایران اسلامی، خدمات بسیاری به عرصه جنگ کردند و از رفسنجان نیز کمک‌های بسیاری به جنگ شد و مردم از این دیار به مبارزه با دشمن رفتند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مقابله با تحریم، ملت ایران و مسئولان کمک کردند و شرایط آزادی را رعایت کردند، اظهار کرد: در زمینه مقابله با توطئه‌های قدرت‌های شیطانی و آمریکا نیز همه مردم ایران خوب عمل کردند و مقابل دشمن ایستادند و برای ایران عزت و آبرو آفریدند.

مهاجری گفت: در زمینه مقابله با گروهک‌ها اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نیز که سراسر مرزهای ایران از شرق، غرب، شمال و جنوب غوغایی علیه ایران کردند، مسئولان و همه مردم مقابل گروهک‌های ضد انقلاب و ضد اسلام ایستادند و یکپارچگی اسلام و انقلاب را حفظ کردند.

وی خاطرنشان کرد: همه کشورها می‌دانند پرچمدار مبارزه درباره فلسطین در درجه اول امام(ره) و پشت سر آن آیت‌الله هاشمی بود و روزهای قدس تا زمانی که به ایشان اجازه می‌دادند در خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی می‌کرد.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی افزود: آیت‌الله هاشمی سال ۲۷ به قم رفت و سال ۴۲ به اجتهاد رسید و صاحب‌نظر شد و میان روحانیان کسانی را داریم که مبارز و جزو نخبه‌های حوزه، در خدمت مردم و در تفکر سرآمد بودند که این افراد بیشترین مظلومیت را تحمل کردند و علت هم این بود همانطور که امام راحل فرمود دشمن سراغ افراد روحانی انقلابی موثر می‌رود و سراغ افرادی که برای جامعه مفید نیستند و کاری به کار دشمن ندارند، نمی‌رود.

وی گفت: رهبر انقلاب ۱۵ خرداد ۶۹ درباره آیت‌الله هاشمی گفتند، امروز رئیس‌جمهور ما که سالیان متمادی وی را می‌شناسم مجتهد قطعی است و این هم از برکات خداست که ما رئیس‌جمهوری داریم مجتهد و از لحاط تفکرات، متفکرِ سطح بالا با سوابق فراوان است. این شهادت رهبر انقلاب شهادتی روشن و شفاف است که کسی نمی‌تواند آن را انکار کند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی مبارزاتش محکم بود، ادامه داد: آیت‌الله خلخالی درباره ایشان گفتند ما را در زندان ۵ ساعت شکنجه کردند و آیت‌الله هاشمی را ۹ ساعت اما این شخص زیر شکنجه‌های دژخیمان شاه طاقت آورد، هاشمی زیر شکنجه می‌توانست نقشه‌های انقلاب و اسلام را لو دهد اما مقاومت کرد.

مهاجری با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی بیرون زندان اموالی را هم که داشت برای انقلاب خرج کرد، گفت: رهبر انقلاب در خطبه ۲۹ خرداد سال ۸۸ درباره آیت‌الله هاشمی فرمودند: ایشان قبل از انقلاب اموالش را به مبارزان می‌داد و بعد از انقلاب هم مسئولیت‌های زیادی داشت و در طول این مدت موردی سراغ نداریم که برای خود اندوخته‌ای درست کرده باشد و این از فضیلت‌های بزرگی است که از پول خودش برای انقلاب خرج کرد.همچنین در این خطبه فرمودند آیت‌الله هاشمی چند بار تا مرز شهادت پیش رفت.

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی دو خط قرمز نظام و رهبری را داشت اما کنار اینها دو خط قرمز دیگری هم داشت که یکی تدین و دیگری رعایت حقوق مردم بود لذا دغدغه ایشان رفاه و آسایش مردم بود.

وی افزود: مردم قدر چنین انسانی را دانستند و در تشییع جنازه وی حضوری گسترده داشتند و مردم با عشق و علاقه روضه‌خوانی کردند. مردم رفسنجان به خود ببالند که آیت‌الله هاشمی را تحویل ایران و جهان دادند. افتخار کنید جهان برابر آیت‌الله هاشمی تعظیم کرد. خیلی‌ها از دنیا می‌روند اما چنین با عظمت از او یاد نمی‌کنند. پرچم ۵۷ کشور دنیا به احترام این عالم مجاهد نیمه‌افراشته شد و بیش از ۸۰ کشور به ایران پیام تسلیت داد و کشور هند از طرف یک‌میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر جمعیت هندی به ایرانی‌ها تسلیت گفت.

مهاجری متذکر شد: فرزندان آیت‌الله هاشمی بدانند این از سعادت‌ها بود که پدرتان در جوار امام(ره) آرام بگیرد و او را به امام(ره) تحویل دادید و از امام خواستید به درددل‌ها و غصه‌هایش گوش فرا دهد.

وی همچنین یاد و خاطره مرحوم حجت‌الاسلام شیخ محمد هاشمیان امام جمعه فقید رفسنجان را گرامی داشت و افزود: از ویژگی‌های این عالم مجاهد معتمد امام بود و قبل از انقلاب و بعد از انقلاب هم به عنوان نماینده ولی‌فقیه در سنگر امامت جمعه تا آخر عمر باقی ماند.

مهاجری از دیگر ویژگی‌های امام جمعه فقید رفسنجان خدمت‌رسانی به مردم را عنوان و تاکید کرد: وی در تمام مراحل، روحانیت را فراموش نکرده و در همه حال قبل و بعد از رسیدن به سمت و قدرت همواره در خدمت مردم بود و برای مردم کار و گره‌گشایی می‌کرد.

/ایلنا

  وضع بحرانی پوزپلنگ ایرانی
آگهی
آگهی