با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

تاجگردون: هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند

رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند، تاکید کرد که اصولگرایان با معرفی یک نامزد در شب آخر به نتیجه نمی‌رسند، گفت: تاکتیک تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای روحانی جواب نمی‌دهد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند، تاکید کرد که اصولگرایان با معرفی یک نامزد در شب آخر به نتیجه نمی‌رسند، گفت: تاکتیک تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای روحانی جواب نمی‌دهد.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به اعلام کاندیداتوری همزمان تعدادی از چهره‌های اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری طی روزهای اخیر اعلام کرد: واقعیت این است که صرف اعلام کاندیداتوری افراد برای این‌که این فرد واقعاً توانایی ریاست‌جمهوری داشته باشد، کفایت نمی‌کند.

هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا «رجل سیاسی» نیستند

او در پاسخ به سوالی درباره اعلام کاندیداتوری حمید بقایی، گفت: نمی‌دانم که آیا تعریف مفهوم «رجل سیاسی» در شورای نگهبان تغییر کرده یا خیر اما تا جایی که می‌دانم تمامی افرادی که تا به امروز مطرح شده‌اند، بنابر تعاریف قبلی، «رجل سیاسی» محسوب نمی‌شوند و در این راستا تفاوتی میان بقایی و بقیه وجود ندارد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ادوار گذشته افراد بسیار سرشناس‌تر از این افرادی که امروز اعلام کاندیداتوری کرده‌اند، داشتیم که به‌دلیل این‌که بنابر تعریف شورای نگهبان «رجل سیاسی» محسوب نمی‌شدند، تایید صلاحیت نشدند.

لزوم جدیت شورای نگهبان در اطلاق «رجل سیاسی» به نامزدها

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای نگهبان باید جایگاه ریاست‌جمهوری را بسیار جدی بگیرد و بدون تعارف نسبت به این‌که فلان نامزد نزدیک به کدام حزب و جریان سیاسی است، در راستای تایید صلاحیت نامزدها اقدام کند.

نامزدی که تبدیل به «مصیبت بزرگ» شد

او یادآور شد: متاسفانه طی یکی، دو دهه اخیر شورای نگهبان فردی را به‌عنوان «رجل سیاسی» تشخیص داد و همین فرد تبدیل به مصیبتی بزرگ شد و به نظر می‌رسد شورای نگهبان نباید مرتکب چنین اشتباهاتی شود.

اصولگرایان با معرفی یک نامزد در شب آخر به نتیجه نمی‌رسند

نماینده اصلاح‌طلب مردم گچساران و باشت در مجلس دهم در پاسخ به سوالی درباره تعدد نامزدهای اصولگرا گفت: دوستان اصولگرا باید بدانند که آن‌چه پیش از این یک بار انجام شده، تکرار می‌شود و اگر فردی را شب آخر مطرح کنند، مردم به او رای می‌دهند، تصور نادرستی است و درواقع نه نظام مرتکب چنین اشتباهی می‌شود و نه مردم چنین تصمیمی می‌گیرند.

امکان وحدت اصولگرایان بسیار ضعیف است

تاجگردون اعلام کرد: فضای فعلی سیاسی کشور نشان می‌دهد امکان وحدت در میان اصولگرایان بسیار ضعیف است و درصورتی که وحدتی هم محقق شود، کاندیداهایی که تاکنون اعلام شده‌اند، جریان‌ساز نیستند.

هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرایان جریان‌ساز نیستند

رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۶ کل کشور خاطرنشان کرد: مردم در هر صورت تصمیم خود را خواهند گرفت و این تصمیم منطقی خواهد بود. اصولگرایان می‌توانستند با تاکتیک دیگری وارد میدان شوند اما در حال حاضر اولاً این تعدد کاندیداها راه به جایی نمی‌برند و در ثانی چهره‌هایی که معرفی شده‌اند، جریان‌ساز نیستند.

تاکتیک تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای روحانی جواب نمی‌دهد

تاجگردون در پایان در پاسخ به این سوال که آیا هدف از تاکتیک تعدد کاندیداها شکستن رای روحانی است، گفت: واقعیت این است که این تاکتیک جواب نمی‌دهد چرا که افرادی که معرفی شده‌اند، «چهره» نیستند و نهایتاً هر کدام قرار است یکی، دو میلیون رای بیاورند. آن‌چنان که مثلاً سعید جلیلی در انتخابات قبلی نهایتاً حدود سه، چهار میلیون رای آورد و تاثیر چندانی نداشت.

/ایلنا

  لیدری که در استقلال خون به پا کرد!
آگهی
آگهی