با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

انتخاب احساسی نمی‌تواند جوابگوی مطالباتشان در مدیریت شهری باشد

در جریان اصلاح قانون انتخابات شوراها پیشنهادی در مجلس مطرح شد که مدرک تحصیلی، تجربه و تخصص کاندیداها مورد توجه قرار گیرد که البته این پیشنهاد به تصویب مجلس نرسید اما به هر حال به نظر می‌رسد مردم باید در این زمینه دقت نظر بیشتری در انتخاب خود داشته باشند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ یک عضو هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از جریانات سیاسی خواست افراد متخصص و توانمند را در لیست‌های انتخاباتی خود برای انتخابات شوراها برگزینند.

بهرام پارسایی اظهار کرد: در جریان اصلاح قانون انتخابات شوراها پیشنهادی در مجلس مطرح شد که مدرک تحصیلی، تجربه و تخصص کاندیداها مورد توجه قرار گیرد که البته این پیشنهاد به تصویب مجلس نرسید اما به هر حال به نظر می‌رسد مردم باید در این زمینه دقت نظر بیشتری در انتخاب خود داشته باشند.

وی افزود: حادثه پلاسکو حادثه تلخی بود که در پایتخت اتفاق افتاد و مردم متوجه شدند که انتخاب احساسی نمی‌تواند جوابگوی مطالباتشان در مدیریت شهری باشد بلکه باید بر اساس تخصص، توانمندی، تجربه و احساس مسئولیت اعضای شوراها را انتخاب کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: البته در انتخابات شوراها فقط بحث شهرسازی مطرح نیست و اینکه تنها به یک تخصص اکتفا شود بلکه باید تخصص‌های مختلف در کنار هم برای حل مشکلات شهری چاره‌اندیشی کنند.

پارسایی یادآور شد: به نظر من باید یک سری اصلاحات در قانون انتخابات شوراها انجام می‌شد که تا حدی از تعدد کاندیداها در این حوزه جلوگیری شود. البته ما موافق این نیستیم که آزادی افراد محدود شود اما می‌شد شرایط تحصیلی پیش‌بینی کرد تا اثرگذاری افراد در شوراها بیشتر شود و انتخاب برای مردم هم راحت‌تر باشد.

این عضو هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، اضافه کرد: من امیدوارم هم مردم دقتشان را در انتخاب اعضای شورای شهر بالا ببرند و هم گروه‌های سیاسی که برای انتخابات شوراها لیست می‌دهند تخصص و مسئولیت پذیری افراد را در کنار تفکر سیاسی آنها لحاظ کنند و حداقل برای حفظ جایگاه خود افرادی متخصص، توانمند و مسئولیت ‌پذیر را در لیست قرار دهند که بعداً دچار مشکل نشویم.

/ایسنا

  پارسایی: باید بالاترین رده‌های مسئول در سقوط هواپیمای اوکراینی برکنار شوند
آگهی
آگهی