با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ترکیه: تهران به خاطر مبارزه ما با داعش از ما قدردانی کند!

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: ما خواستار تنش با ایران نیستیم و تهران به خاطر مبارزه ما با داعش باید از ما قدردانی کند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: ما خواستار تنش با ایران نیستیم و تهران به خاطر مبارزه ما با داعش باید از ما قدردانی کند.

به نقل از الدیار، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی، گفت: کشور ما خواستار تنش با ایران نیست و ایران به جای انتقاد باید از ما قدردانی کند؛ زیرا ما با گروهک تروریستی داعش مبارزه می‌کنیم.

وی افزود: ایران همسایه مهم ماست و ما خواستار گفت‌وگوی دائمی با آن هستیم ولی به این معنا نیست که تلاش ایران برای نفوذ در منطقه را نادیده بگیریم.

وی در ادامه مدعی شد: ایران به بهانه درخواست سوریه نیروهایش را به آن‌جا می‌فرستد اما ترکیه آن را غیرقانونی می‌داند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ادامه مطلب آورد: علیرغم انتقاد مسئولین ایرانی از کشورمان، آنکارا خواستار تنش با همسایه‌اش ایران نیست.

الدیار معتقد است که این اظهارات ابراهیم کالین در پی سخنان علی‌اکبر ولایتی رییس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که خواستار خروج سربازان ترکیه‌ای از خاک عراق و سوریه شد، می‌باشد.  وزارت خارجه ایران روز دوشنبه رضا هاکان تکین سفیر ترکیه در ایران را به منظور اعتراض به اظهارات رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه و چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در مورد نقش ایران در منطقه احضار کرد.

/ایسنا

  هر آنچه از دیدار روحانی با دبیر کل اوپک گذشت...
آگهی
آگهی