با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

عملکرد حقوق بشری ترکیه در سال ۲۰۱۶ جزو بدترین‌ها بود

سازمان حقوق بشری عفو بین الملل اعلام کرد، ترکیه در سال ۲۰۱۶ یکی از بدترین عملکردها را در زمینه حقوق بشر داشته است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سازمان حقوق بشری عفو بین الملل اعلام کرد، ترکیه در سال ۲۰۱۶ یکی از بدترین عملکردها را در زمینه حقوق بشر داشته است.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عفو بین الملل در گزارش سالانه حقوق بشری خود برای سال ۲۰۱۶ گفت، در طول سال گذشته میلادی و در پی اعلام وضعیت اضطراری بعد از کودتای نافرجام در ترکیه آزادی بیان در ترکیه به میزان چشمگیری تضعیف شد و تعداد ۱۱۸ خبرنگار در این کشور دستگیر و ۱۸۴ رسانه خبری نیز بسته شدند.

این سازمان همچنین گزارش داد که موارد شکنجه و بدرفتاری در بازداشتگاه‌های پلیس ترکیه به ویژه در مناطق تحت حکومت نظامی که عملیات نیروهای امنیتی ترکیه در آنها برای مقابله با شبه نظامیان کرد در جریان است افزایش نشان داده است. بر اساس این گزارش همچنین این موارد شکنجه در بازداشتگاه‌های پلیس در دوره بعد از کودتای نافرجام سال گذشته میلادی در ترکیه نیز افزایش یافت.

اندرو گاردنر، پژوهشگر عفو بین الملل به هنگام ارائه یافته‌های این گروه درباره وضعیت حقوق بشری ترکیه در سال ۲۰۱۶ به خبرنگاران در شهر استانبول گفت: ما با نگاه به وضعیت در ترکیه متاسف شدیم از این که بهت آور ترین مثال‌های مربوط به نقض حقوق بشر را در این کشور مشاهده کرده‌ایم.

/ایسنا

  پیگیری حقوقی فاجعه منا از طریق وکلای خارجی
آگهی
آگهی