با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

روسیه به خبر توطئه اش علیه مونته نگرو واکنش نشان داد

سفارت روسیه در لندن ادعاهای منتشر شده در روزنامه تلگراف مبنی بر مداخله مسکو در سرنگونی دولت مونته‌نگرو در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ را رد کرد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سفارت روسیه در لندن ادعاهای منتشر شده در روزنامه تلگراف مبنی بر مداخله مسکو در سرنگونی دولت مونته‌نگرو در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ را رد کرد.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، سفارت روسیه در لندن در واکنش به مقاله طویل روزنامه تلگراف که طی آن روسیه را به هماهنگی یک کودتا در مونته نگرو متهم می‌کرد در صفحه توئیتر خود نوشت: مثل همیشه اتهامی بدون مدرک و سراسر کنایه آمیز علیه مسکو منتشر شده است.

به گفته سفارت روسیه در لندن این روزنامه ادعا کرده است که هدف مسکو از مداخله در کودتا علیه دولت مونته‌نگرو اختلال در روند پیوستن این کشور به ائتلاف ناتو بوده است.

در این نوشته با اشاره به منبع ناشناس ادعا شده است که نخست وزیر مونته‌نگرو مورد هدف ماموران اطلاعاتی روسی قرار گرفته بوده است.

در این نوشته که مقامات روسی آن را بدون منبع توصیف کردند و رسانه‌های متعدد غربی آن را باز نشر کرده‌اند، ادعا شده است که این توطئه می‌تواند بحرانی خون بار در این کشور کوچک ایجاد کند.

سفارت روسیه در لندن در پیام خود همچنین این گزارش را باز انتشار اخبار دروغین دانست تا تنش‌ها میان کشورهای مختلف غرب و روسیه را افزایش دهد.

پیش از این مسکو در ماه اکتبر قاطعانه احتمال هرگونه مداخله در اقدام غیرقانونی علیه دولت مونته‌نگرو را رد کرد.

در همین حال دادستان ویژه مونته‌نگرو در امور جرائم سازمان یافته نیز اذعان کرده است که جدای از تعدادی اندک از شهروندان روسی هیچ نشانه دیگری از مداخله دولت مسکو در تحولات اخیر این کشور وجود نداشته است.

روزنامه تلگراف با این حال از ادعای خود با انتشار تصویر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مراسمی در بلگراد دفاع و عنوان کرده است که فردی که در این مراسم کنار این مقام ارشد روسی ایستاده یکی از مظنونان روسی در کودتای مونته‌نگرو بوده است.

در این گزارش همچنین گفته شده است که وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در جریان اولین دیدار خود درباره این موضوع گفت‌وگو کرده‌اند.

در ادامه همچنین از وزیر دفاع مونته‌نگرو نقل شده که بدون شک این توطئه چینی از سوی ماموران اطلاعاتی روسی در کنار افراط گرایان محلی برنامه ریزی و حمایت مالی شده است.

/ایسنا

  مطهری: باید توضیح داده شود که چند نفر از کشته شدگان حوادث اخیر توسط نیروی انتظامی کشته شدند
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی