با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

آیت الله هاشمی زنده‌تر و ماندگارتر شده است

هدیه الهی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در برابر کارزاری که رسانه‌های وابسته علیه او به راه انداخته بودند، این بود که صدها رسانه مجازی داوطلبانه در اختیار اندیشه‌های او قرار گرفتند و رسانه او شدند؛ رسانه‌هایی که بدون چشمداشت کار می‌کردند و از عشق و محبت خدادادی فرمان می‌گرفتند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ هدیه الهی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در برابر کارزاری که رسانه‌های وابسته علیه او به راه انداخته بودند، این بود که صدها رسانه مجازی داوطلبانه در اختیار اندیشه‌های او قرار گرفتند و رسانه او شدند؛ رسانه‌هایی که بدون چشمداشت کار می‌کردند و از عشق و محبت خدادادی فرمان می‌گرفتند.

مسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه «جمهوری اسلامی» می‌نویسد: برخلاف برنامه‌ریزی‌های مخالفان و معاندان، که می‌خواستند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گمنام بماند، رحلت این عالم مجاهد موجب خیزش عمومی مردم سرتاسر ایران شد بطوری که ایران یکپارچه برای او بپاخاست و سر تظیم در برابر او فرود آورد. بسیاری از مردم جهان و دولت‌ها هم از این مرد بزرگ تجلیل کردند و در ۴۰ روز گذشته قلم‌ها و زبان‌ها مطالب زیادی در تشریح شخصیت او نوشتند و گفتند و در رسانه‌ها به ثبت رساندند که ده‌ها جلد کتاب قطور خواهد شد؛ کتاب‌هایی که به عنوان بخشی از تاریخ ایران و انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ماندگار خواهند شد.

آنچه برنامه معاندان را بی‌نتیجه ساخت و خط بطلان بر آن کشید، اراده الهی بود که در آیه «انّ الذین آمنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن وُداً» (خدا با رحمانیت خود محبت کسانی را که اهل ایمان و عمل صالح باشند در عمق جان مردم قرار می‌دهد) وعده داده شده است. خدای متعال، به وعده خود عمل کرد و به پاس ایمان قوی و اعمال صالح کم نظیری که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشت، او را محبوب دل‌ها قرار داد و در اوج محبوبیت مردمی به مهمانی خود برد.

علاوه بر مراسم وداع پرشکوه مردم با پیکر مطهر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که با مشایعت بیش از ۴ میلیون نفر صورت گرفت، مجالس بزرگداشت این عالم همیشه انقلابی، مقاوم، صبور، صادق و خدوم در سرتاسر کشور از مراکز استان‌ها گرفته تا شهرهای بزرگ و کوچک و بخش‌ها و حتی روستاها باشکوه خاص و با حضور پرشور مردم برگزار شد. نکته جالب اینکه برگزاری این مجالس تا امروز که چهلمین روز رحلت ایشان است در نقاط مختلف داخل و خارج از کشور ادامه یافت و براساس اطلاعات موجود تا آخر این هفته نیز ادامه خواهد داشت.

جالب‌تر و قابل توجه‌تر از جنبه کمی این بزرگداشت‌ها، جنبه کیفی آن است که به برگزاری مجالس توسط خود مردم و با بودجه مردمی مربوط می‌شود. مردم، حتی در بسیاری از نقاط کشور، در شهرها و بخش‌ها و روستاها از جیب خود هزینه تهیه غذا را تامین و از شرکت‌کنندگان در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پذیرایی کردند. این، اوج علاقه‌مندی عموم مردم به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را نشان می‌دهد و علاوه بر این، به معاندان نیز گوشزد می‌کند که دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌هایشان در برابر ایمان و عمل صالح این مجاهدان فی سبیل‌الله بی‌اثر بوده است.

نکته بالاتر اینکه این همه نفوذ در قلب مردم را آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شرایطی به دست آورد که بیش از ۱۰ سال تحت سانسور خبری رسانه ملی قرار داشت و رسانه‌های وابسته به جریان مخالف ایشان همواره او را زیر شدیدترین بمباران‌های تبلیغاتی قرار می‌دادند و سیل دروغ‌ها و تهمت‌ها و تخریب‌ها را نثارش می‌کردند. این، یعنی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فوق رسانه‌ها بود و نه‌تنها به رسانه‌ها نیازی نداشت بلکه رسانه‌ها را دور زد و مستقیماً با مردم ارتباط برقرار کرد.

اینکه در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است، کسی بتواند در کارزار تبلیغاتی بر رسانه‌ها غلبه و قلب‌های مردم را تسخیر کند، یعنی او انسان فوق‌العاده‌ای است. هدیه الهی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در برابر کارزاری که رسانه‌های وابسته علیه او به راه انداخته بودند، این بود که صدها رسانه مجازی داوطلبانه در اختیار اندیشه‌های او قرار گرفتند و رسانه او شدند؛ رسانه‌هایی که بدون چشمداشت کار می‌کردند و از عشق و محبت خدادادی فرمان می‌گرفتند. این رسانه‌ها از این پس نیز با همین فرمان به کار خود ادامه خواهند داد و اگر رسانه ملی به وظیفه خود در مطرح کردن اندیشه‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و انعکاس ابراز ارادتی که مردم نسبت به او می‌کنند عمل نکند، در صحنه رقابت با رسانه‌های مجازی شکست خواهد خورد. به همین دلیل ناصحانه دست‌اندرکاران رسانه ملی را به رعایت عدالت و گردن نهادن به سهم بزرگی که آقای هاشمی رفسنجانی در انقلاب و نظام و خدمت به مردم و کشور دارد، توصیه می‌کنیم و تاکید می‌نمائیم که عمل به این توصیه خیرخواهانه موجب اعتلای اعتبار رسانه ملی خواهد شد.

حضور چشمگیر مردم در صحنه‌های مختلف مربوط به تشییع و بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یک پیام بسیار مهم دیگر نیز برای مسئولین نظام جمهوری اسلامی داشت که اگر به آن توجه کنند برای خود آنها و کشور مفید خواهد بود. پیام این بود که وقتی کسی که حدود چهار دهه عهده‌دار مسئولیت‌های گوناگون اجرائی و تقنینی و فرماندهی جنگ بود از دنیا می‌رود مردم این همه به او ابراز عشق و وفاداری می‌کنند و همه‌چیز حکایت از این دارد که او در اوج محبوبیت مردمی از دنیا رفته است، سایر مسئولین باید به این نتیجه برسند که اگر خالصانه و با نیت جلب رضایت خدا، دور از ریاکاری و زهدفروشی، با جدیت، گذشت و صبوری برای کشور و مردم کار کنند و در برابر تهاجمات و کینه‌توزی‌ها وقت خود را به جای پاسخ دادن به معاندان و مهاجمان صرف خدمت به مردم و تقویت نظام و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی کنند، در قلب مردم جا خواهند داشت و خدای متعال نیز به وعده خود که فرموده است «ان‌الله یدافع عن الذین آمنوا» عمل خواهد کرد.

با سپری شدن یک اربعین از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نه تنها او از یادها و قلب‌ها نرفته، بلکه زنده‌تر و ماندگارتر شده است؛ درست همان واقعیتی که امام خمینی درباره این یار وفادار و صادق و صالح خود فرمود: هاشمی زنده است چون نهضت زنده است…

/ایسنا

  مسیح مهاجری: وقتی آن عمامه به سر، به رئیس جمهور توهین می کند،این نماینده هم به سرباز سیلی می زند، اين صدای چندش‌آور تفرعن و قدرت بي‌نظارت و افسارگسيخته‌ است
آگهی
آگهی