با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ترامپ در حال یادگیری وظایفش است

تصمیم دونالد ترامپ برای عقب‌نشینی از اظهاراتش درباره سیاست “چین واحد” بیانگر آن است که او در حال “یادگیری” وظایفش در شغل جدید است و نمی‌خواهد بیش از این در روابط آمریکا – چین اخلالی ایجاد کند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ تصمیم دونالد ترامپ برای عقب‌نشینی از اظهاراتش درباره سیاست “چین واحد” بیانگر آن است که او در حال “یادگیری” وظایفش در شغل جدید است و نمی‌خواهد بیش از این در روابط آمریکا – چین اخلالی ایجاد کند.

رونامه دولتی “گلوبال تایمز” چین نوشت که تعهد شگفت‌انگیز ترامپ به شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین در جریان اولین تماس تلفنی برای ادامه سیاست “چین واحد” که دولت‌های پیشین آمریکا چندین دهه رعایت کردند، قابل ستایش است و نشان می‌دهد که ترامپ رویکرد خودش را به چین تغییر داده است. طبق این سیاست، تایوان بخشی از چین است.  

در سرمقاله گلوبال تایمز آمده است: ترامپ و تیم او از زمان روی کار آمدن لحن خود را درباره چین تغییر دادند. ترامپ دیگر به صورت علنی منافع اصلی چین را به چالش نمی‌کشد و به جای آن به پکن احترام می‌گذارد.

ترامپ پیش از روی کار آمدن گفته بود که نیازی به رعایت سیاست چین واحد نمی‌بیند و با گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهوری تایوان پروتکل‌ها را نادیده گرفت.

اولین گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و جینپینگ پس از چندین دور مذاکره انجام شد و طرف چینی در آن مذاکرات تاکید داشت که ترامپ باید سیاست چین واحد را به رسمیت بشناسد.

در سرمقاله گلوبال تایمز تاکید شد: این تغییر نشان می‌دهد که ترامپ در حال یادگیری نقش خودش در حوزه روابط چین و آمریکاست. او اکنون در حال ارسال این پیام است که نمی‌خواهد مخل روابط چین و آمریکا باشد.

/ایسنا

 

 

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۱/۲۴

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی