با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

گرسنگی و بی‌ خانمانی دانشجویان محصل در آمریکا را تهدید می کند

برخی از دانشجویان محصل در آمریکا ممکن است به خاطر هزینه‌های تحصیل و زندگی نتوانند فارغ‌التحصیل شوند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ برخی از دانشجویان محصل در آمریکا ممکن است به خاطر هزینه‌های تحصیل و زندگی نتوانند فارغ‌التحصیل شوند.

به نقل از یو.هرالد، هزینه‌های تحصیل در آمریکا رو به افزایش است و این موضوع باعث افزایش تعداد دانشجویانی شده است که حتی برای رفع نیازهای اولیه خود نیز با مشکل روبرو هستند.

در جامعه آمریکا بی‌خانمانی دانشجویان برای بسیاری از افراد جامعه موضوع ملموسی نیست. اما بسیاری از دانشجویان بی‌خانمان هر روز به مرکز حمایتی بانکرهیل در بوستون مراجعه می‌کنند تا مورد حمایت قرار بگیرند.

براساس تحقیقات دانشگاه ویسکانسین حدود ۲۰ درصد دانشجویان مقطع کارشناسی که در کالج‌های عمومی آمریکا تحصیل می‌کنند گرسنه بوده و ۱۳ درصد آنها بی‌خانمان هستند.

سارا گولدریک یکی از محققان این دانشگاه گفت: این دانشجویان حین تحصیل کار می‌کنند و حتی مبالغی را هم به عنوان قرض از اطرافیان دریافت می‌کنند اما باز هم برای تامین هزینه‌های خود دچار مشکل هستند.

وی افزود: در برخی موارد حتی نیازهای اولیه این دانشجویان نظیر خوراک و محل اسکان تامین نمی‌شود و حتی در صورتی که این مسائل نیز حل شود نیازهای ثانویه آنها نظیر پرداخت شهریه، هزینه‌های تحصیل و خرید کتاب‌ تبدیل به دغدغه‌ای جدید می‌گردد.

۱۰درصد دانشجویان کالیفرنیا بی‌خانمان و ۲۰ درصد آنها گرسنه هستند و آینده تحصیلی آنها با خطر جدی روبروست.

در برخی دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی کمک‌هزینه‌هایی به دانشجویان تعلق می‌گیرد تا آنها بتوانند ادامه تحصیل دهند اما با افزایش شهریه‌ها به نظر می‌رسد این اقدامات کافی نیستند و روز به روز به تعداد این دسته از دانشجویان اضافه می‌شود.

/ایسنا

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی