با ما ارتباط برقرار کن

فرهنگی

ارائه‌شده

در

تاخیر در فصل هفتم سریال Game of Thrones | بازی تاج و تخت

شنیده ها حاکی از ان است که فصل هفتم این سریال اندکی دیر تر پخش میشود ، خالقان این اثر ” وضعیت اب و هوا ” را دلیل این امر عنوان کردند …

Game-of-thrones-house-567481

تاخیر در سریال بازی تاج و تخت

با اتمام فصل ششم سریال «بازی تاج و تخت» و رخ دادن حوادث حیرت انگیز و موثر ، یکی از سخت‌ترین دوران برای طرفداران این سریال ‌آغاز شد؛ دلیل آن هم این است که برای مشاهده رخدادهای آینده «سریال بازی تاج و تخت» با استناد به برنامه روتین پخش این سریال از شبکه اچ‌بی‌او (HBO) حداقل باید ده ماه در انتظار به سر ببرند. اما احتمالا این انتظار نسبت به سال‌های قبل کمی بیشتر به طول انجامد، چراکه دیوید بنیاف و دی. بی. وایس در پادکست UFC Unfiltered اعلام کرده‌اند که آغاز فصل هفتم این سریال با تاخیر همراه خواهد بود.
دیوید بنیاف و دی. بی. وایس در خصوص تاخیر بوجود آمده، اعلام کردند که دلیل این امر تفاوت آب‌وهوای این فصل نسبت به فصل‌های گذشته است. چرا که همانطور که در فصل اول ند استارک شروع زمستان طولانی را هشدار داده بود سرانجام این امر به وقوع پیوست و «زمستان» رسید، در نتیجه در فصل هفتم محیط‌های آفتابی و گرم کمتری در مقایسه با فصل‌های قبلی مشاهده خواهیم کرد و برف و سرما بخش اعظم محیط‌های سریال را در بر خواهد گرفت. با این حال زمان آغاز پخش هفتمین فصل از سریال Game of Thrones همچنان نا معلوم است و گویا تا سه ماه قبل از شروع فصل به اطلاع عموم نمی رسد
پیش از این اعلام شده بود که دو فصل پایانی سریال تلویزیونی Game of Thrones کوتاه‌تر خواهند بود و احتمالا این سریال در ۱۳ قسمت به کار خود پایان خواهد داد.

در فصل سوم شاهد چه چیزی خواهیم بود ؟

دی. بی. وایس حول وقایع فصل جدید با اشاره به اهمیت ” ملکه سرسی ” گفت :

قصد ندارم به این سوال با یک جواب کلیشه‌ای پاسخ بدهم. اما بخش اعظمی از فصل بعدی به کندوکاو در سیستم فکری «سرسی» اختصاص خواهد یافت و این سوال پیش می‌آید که او حقیقتا کیست؟
«سرسی» در طول عمرش اعمال وحشتناک بسیاری انجام داده است و پتانسیل بروز دادن خوی ظالمانه را دارد، اما بدون شک عاملی که مانعی بر سر راه تبدیل شدن «سرسی» به چنین شخصی است، عشق و علاقه او نسبت به فرزندانش است. حال هر سه فرزندش با مرگ روبه‌رو شده‌اند و به اعتقاد من، این اتفاق بسیار جالب توجه است.
«سرسی» بدون حضور فرزندانش چگونه انسانی خواهد بود؟ به این سوال در فصل بعد پاسخ داده می‌شود. اگر توضیحات بیشتری در این باره ارائه بدهم، بخش‌های مهمی از فصل هفتم را فاش خواهم کرد.

 

Cersei-Lannister 01

سرسی یا شاه دیوانه ؟

بسیاری از طرفداران جهان «بازی تاج و تخت»، اعمال و رفتار و در کل شخصیت «سرسی» را با «شاه دیوانه» مقایسه کرده و پیش‌بینی می‌کنند که در فصل هفتم این سریال با شخصیت متفاوتی از «ملکه تازه بر تخت آهنین نشسته» برخورد خواهیم کرد.
اصلاحات نیوز این دو شخصیت را با هم قیاس میکند ؛
۱- شاه دیوانه از خاندانی بزرگ و اصیل بود که با محارمشان نیز ازدواج می کردند و سرسی نیز از خاندانی با اصل و نسب است که با برادر خویش پنهانی وارد رابطه شده است و دارای سه فرزند گشته.
۲- شاه دیوانه منافع و قدرت خود را بر همه ی مردم ترجیح میداد و سرسی نیز در فصل اخر اینگونه شد.
۳- شاه دیوانه قصد داشت کل مردم شهر را بسوزاند و سرسی بخشی از مردم شهر را سوزاند.
حال انکه سرنوشت این دو مشابه میشود یا خیر ، چیزیست که احتمالا در فصل هفتم و هشتم شاهد ان هستیم

۲۶۲۶۲۶

فصل هفتم ، یا نبرد ملکه ها ؟

در کل ۶ زن قدرتمند در فصل بعدی خواهیم داشت که قصد رقابت با یکدیگر را دارند ؛ در اینجا به معرفی مختصر انان خواهیم پرداخت
«دانریس تاگریان ؛ مادر اژدهایان » دختری اصیل و بازمانده خاندان نابود شده ی تاگریان ، که ابتدا به همسری ” کال ” ، رهبر قبیله ی بدوی دوتوراکی در امد و قصدش تصاحب تخت اهنین است چراکه خاندانش صد ها سال حکومت کرده اند ؛ پس از مرگ کال حوادث بسیاری را طی کرد از تولد سه اژدها و نا فرمانی ان ها تا خانه جادوگران و اربابان برده داری تا شورش های برده داران و … ، هم اکنون هم با باهوش ترین فرد سریال ، تریون لنستر و ارتش پاکان و اهن زادگان و دوتوراکی ها و اژدهایانش در حال پیشروی به مقر پادشاهی است .
«یارا گریجوی» دختر ارشد پادشاه مقتول که در تلاش است که تاج و تحت سرزمین آهن را بدست آورد و در این راه برادرش به او کمک میکند
«سانسا» دختر ند استارک ، خواهر کوچک تر جان اسنو (ناتنی) که پس از توطئه بر علیه پدرش ، رنج های بسیار کشید از ازار های جسمی و روانی تا شلاق و اتهامات بسیار و ازدواج زوری و تجاوز جنسی ، که در اخر به کمک برادرش و لرد پیتر ” انگشت کوچولو ” بیلیش  توانست به ارامش دست یابد اما این دختر کوچولو بسیار طالب قدرت گشته و خاطرات زجر هایش هنوز یادش است
«سرسی» تخت آهنین ( مقر شاهی ) را تصاحب کرده است و در مورد ان پیشتر گفته شد
«اولنا تایرل» با «الاریا سند» متحد شده است ، اولی مادر بزرگ وارثان خاندان مارتل بود که توسط سرسی لنستر کشته شدند و قصد انتقام دارد ، الاریا سند نیز ملکه ی کنونی دورن است که قصد انتقام از لنستر های برای مرگ شوهرش و تجاوز به خواهر شوهرش را دارد اگرچه چنین به نظر میرسد که قصد دوستی با دانریس را دارد اما بسیار در سریال ذکر شده که ” تنها قومی که توانایی شکست تاگریان را داشتند و هیچکاه زیر شمشیر و اژدهایان انان سر فرو نکردند دورنی ها هستند ” لذا نمیتوان به این عهد اعتماد کرد به علاوه احتمال طمع دو چندان یارا گریجوی هم هست و شاید به تخت سرزمین اهن و دریا بسنده نکند و انتقام سانسا و حتی ممکن است سرسی مانند پدرش مابقی را به جان یک دیگر بیاندازد
نکته ی جالب در این فصل ان است که هر یک از زنان اصلی صاحب یک مشاور مرد می باشد که گاها از خود انان قوی ترند :
«اولنا تایرل» و «الاریا سند»: لرد وایرس
سرسی لنستر : جیمی لسنتر و استاد اعظم جدید
یارا گریجوی : تیئون گریجوی
سانسا استارک : لرد بیلیش
دانریس : تریون لنستر ، لرد وایرس

b68afaafcf

و اما در مورد شخصیت های مرد :

لرد بیلیش : قوی ترین سیاست مدار و خائن بزرگ سریال ، ایا در فصل بعد به سانسا هم خیانت میکند یا به خاطر مادرش به او وفا دار میماند ؟
تریون لنستر : ایا با برادرش جیمی وارد جنگ میشود یا انکه با هوش سرشارش تمامی بازی ها را پیروز میشود ؟
لرد وایرس : ایا این لرد «اولنا تایرل» و «الاریا سند» را متحد ملکه دانریس کرده یا متحد خود ؟ و ایا همه را بازی داده و خائنی بزرگ تر از لرد بیلیش است ؟
جیمی لنستر : به خاطر سرسی با ما بقی می جنگد با به خاطر مردم ملکه سرسی را مانند شاه دیوانه میکشد ؟
جان اسنو : ایا توسط برادرش با خبر میشود که در اصل یک تاگریان است و نه یک استارک ؟ و ایا با ملکه دانریس که همخونش است وارد جنگ میشود یا متحد ؟ تکلیفش با خواهرش چه میشود ؟ ایا انتقام ند استارک را از ملکه سرسی می گیرد ؟ یا با انجمن برادری متحد میشود ؟ یا فقط به نابودی شاه شب می پردازد ؟
گرگور کلگین : ایا قوی ترین فرد سریال با یک دختر بچه مبارزه خواهد کرد ؟ ایا باز شاهد مرد بی چهره خواهیم بود ؟ ایا اصلا امکان دارد فرد دیگری مانند ظهور کند ؟
جواب همه ی این سوال ها در دو فصل پایانی سریال است که البته خالقین ان گفته اند که احتمال ادامه سریال پس از اتمام رمان کماکان وجود دارد/ اصلاحات نیوز

Game-of-thrones-season-4-wallpapers-hd-620x349

 

  بازی تاج و تختی که ۱۲ جایزه "امی" را برد چه سریالیست؟ (+فیلم)
ادامه ی خواندن
آگهی
1 پاسخ

1 Comment

  1. sanam

    07 مهر 1396 در 18:15

    ممنون از سایت خوبتون

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی