با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

امام جمعه موقت اصفهان: ضعف و زبونی آمریکا با دستگیری کودکی ۵ ساله اثبات شد

امام جمعه موقت اصفهان گفت: آمریکا آگاه باشد اگر بخواهد از گزینه‌های روی میز خود استفاده کند، تنها به فاصله نیم روزی دیگر اسرائیلی روی زمین خواهد بود.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ امام جمعه موقت اصفهان گفت: آمریکا آگاه باشد اگر بخواهد از گزینه‌های روی میز خود استفاده کند، تنها به فاصله نیم روزی دیگر اسرائیلی روی زمین خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین «سیدمجتبی میردامادی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره به فرمایشات امام(ره) اظهار کرد: رفاقت ما با آمریکا، آشتی گرگ و میش است. آمریکا از ابتدا برای منافع خویش و برای سیر کردن شکم خود، به دنبال چنین رفاقتی با ایران بوده است.

امام جمعه موقت اصفهان با مخاطب قرار دادن دولت آمریکا تصریح کرد: به‌عنوان هشداری برای آمریکا باید گفت، زمانی که سیاستمداران شما بر سر کار بودند، و نمایندگان شما در ایران در راس قدرت قرار داشتند هیچ غلطی نتوانستید بکنید، چه برسد امروز که دیگر قدرت و توان گذشته را هم ندارید.

وی تصریح کرد: چنان ضعف و وحشتی بر شما مستولی شده است که به دست کودک ۵ ساله در فرودگاه و در آغوش مادر دستبند می‌زنید. این امر ضعف زبونی آمریکا را می‌رساند.

امام جمعه موقت اصفهان شیوه عملکرد مسئولین در کشور را قابل تذکر دانست و گفت: مسائل و مشکلاتی در کشور وجود دارد که نیازمند توجه و اصلاح است.

وی ادامه داد: تا کی قرار است در برخی ادارات ما رشوه و ربا حل‌کننده امور باشد! رشوه، ربا و تقلب چهره کفر هستند که نیاز به انقلاب سومی دارد تا اصلاح شوند. اگر این مشکلات اصلاح شوند، هرگز دشمن فکر تجاوز به ما را نمی‌کند.

میردامادی با اشاره به آیه ی ۲۹ سوره انفال گفت: اگر تقوا پیشه راه ما باشد از حمایت الهی برخودار خواهیم بود. چنان که پیغمبر ا در مقابل جهانی از کفر و جهالت تنها بود اما از حمایت پروردگار برخودار بود.

وی ادامه داد: مصداق بارز این آیه را در پیروزی انقلاب اسلامی و عملکرد رهبر انقلاب می‌توان دید. در چنین روزهایی و در زمان ورود امام تهدیدات بسیاری برای انقلاب، و جان امام(ره) وجود داشت، اما با عنایت و حمایت پرودگار هیچکدام محقق نشد.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: کودتای نظامی آخرین نقشه دشمنان انقلاب بود که با شکست مواجه شد. حقیقتاً انقلاب ما اگر معجزه نبود شبه معجزه‌ای بود که دنیا را به شگفتی وا داشت. انقلاب اسلامی تنها در ایران محبوب نیست، پرچم این انقلاب به زودی به دست رهبر حقیقی خود، امام زمان(عج) در دنیا بر افراشته خواهد شد.

میردامادی با اشاره به روز پرستار و رشادت‌های حضرت زینب(س)، این روز را مبارک دانست و گفت: حضرت زینب(س) الگوی بزرگی برای ایستادگی و تحمل مشکلات و سختی‌هاست. انسان در هر شرایطی اگر برای خدا قیام می‌کند و مصیبت‌های بسیار می‌کشد، نباید جز خیر خداوند چیز دیگری بخواهد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به مناسبت‌های این ایام گفت: اتفاقات این ایام چون تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام به فرمان امام راحل در سال ۱۳۶۶ از روادید و تصمیمات مهمی بود که انقلاب اسلامی را محفوظ داشت.

وی افزود: در چنین روزهایی از بهمن ۵۷، همبستگی همافران ارتش با انقلابیون، بزرگترین ضربه‌ای بود که به حکومت شاهنشاهی وارد شد چرا که ارتش مهم‌ترین نیروی فشار از سوی حکومت شاهنشاهی بود.

میردامادی عملکرد فداکارانه آتش‌نشانان در حادثه اخیر ساختمان پلاسکو را حائز اهمیت دانست و گفت: این آتش‌نشانان قهرمانانی بودند که به جهانیان نشان دادند، ما به وقت مصیبت برای نجات یکدیگر جان برکفِ دست می‌گیرم و دل به آتش می‌زنیم.

/ایسنا 

  محمدرضا عارف به تماشای بازی نابینایان نشست
آگهی
آگهی