با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

دستور ترامپ عامل نگرانی واتیکان

واتیکان در نخستین اظهارنظر از زمان صدور دستور اجرایی ترامپ مبنی بر عدم ورود شهروندان از هفت کشور مسلمان به آمریکا اعلام کرد که به شدت نگران اقدامات رئیس جمهوری آمریکا علیه مهاجرت است.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ واتیکان در نخستین اظهارنظر از زمان صدور دستور اجرایی ترامپ مبنی بر عدم ورود شهروندان از هفت کشور مسلمان به آمریکا اعلام کرد که به شدت نگران اقدامات رئیس جمهوری آمریکا علیه مهاجرت است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، اسقف اعظم آنجلو بچیو، معاون وزیر خارجه واتیکان در پاسخ به سوالی درباره این دستور اجرایی گفت:‌ به طور حتم ما نگران هستیم چون ما پیغامبران فرهنگ و آزادی هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره تعهد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در ایجاد دیوار میان آمریکا و مکزیک گفت: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در اصل بر توانایی ادغام آن دسته از افرادی که وارد جوامع و فرهنگ‌های ما می‌شوند، تاکید دارد.

برخی از رهبران کاتولیک در آمریکا این دستور اجرایی از سوی ترامپ را به شدت مورد انتقاد قرار داده‌اند. کاردینال “بلیز کوپیچ” از شیکاگو روز یکشنبه گفت که این لحظه‌ای تاریک در تاریخ آمریکاست و با ارزش‌های آمریکایی و کاتولیک در تضاد است.

فوریه ۲۰۱۶ پاپ در جریان بازگشت از سفر به مکزیک گفت که دیدگاه ترامپ درباره ایجاد دیوار در مکزیک اصلا میسحی‌وار نیست.

/ایسنا

  صف‌های مردم ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی» و فروش دلار
آگهی
آگهی