با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پاسخ روسیه به آمریکا: کریمه روسی می ماند

روسیه با رد خواسته آمریکا مبنی بر لزوم بازگشت کریمه به اوکراین به عنوان پیش شرط لغو تحریم ها، نتیجه همه پرسی سال ۲۰۱۴ را نشانه روسی ماندن این شبه جزیره اعلام کرد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ روسیه با رد خواسته آمریکا مبنی بر لزوم بازگشت کریمه به اوکراین به عنوان پیش شرط لغو تحریم ها، نتیجه همه پرسی سال ۲۰۱۴ را نشانه روسی ماندن این شبه جزیره اعلام کرد.

 
نیکی هیلی نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت با محکوم کردن اقدام های روسیه گفت که تحریم ها علیه این کشور تا بازگشت شبه جزیره کریمه به خاک اوکراین لغو نمی شود.
تارنمای خبری سی.ان.ان به نقل از سخنان مقام آمریکایی در نشست اضطراری روز پنجشنبه شورای امنیت با موضوع افزایش ناگهانی خشونت های جنگی در شرق اوکراین، افزود: ما به محکومیت روسیه و درخواست برای پایان فوری اشغال کریمه ادامه می دهیم.
پس از این سخنان، ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل، با رد سخنان همتای آمریکایی خود اعلام کرد که ملاک و مبنا رای و خواسته مردم است.
بنا به اعلام شبکه رن تی وی روسیه، چورکین با محکوم کردن این موضع آمریکا، تاکید کرد: ساکنان کریمه روشن و آشکارا در جریان یک همه پرسی، اراده خود را (برای پیوستن به روسیه) اعلام کرده اند.
مقام روسی همچنین گفت که نباید از یاد برد در قانون اساسی آمریکا جمله ماندنی «ما ملت» به عنوان اینکه مردم تعیین کننده هستند، وجود دارد.
شبه جزیره کریمه در کناره دریای سیاه سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری یک همه پرسی به خاک روسیه ملحق شد اما اوکراین و غرب نتیجه رای گیری را نپذیرفتند و این شبه جزیره را منطقه اشغال شده اعلام کردند.
اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل در شرایطی مطرح شده که دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا پیشتر، احتمال به رسمیت شناختن الحاق کریمه به روسیه را مطرح کرده بود.
از سال ۲۰۱۴ تاکنون روسیه هدف مجموعه ای از تحریم های اروپایی-آمریکایی در رابطه با اوضاع اوکراین قرار گرفته که انتظار داشت در دوره ترامپ لغو یا حداقل کاهش یابد.
ترامپ هفته گذشته در کنفرانس خبری خود در این رابطه گفته بود که «صحبت از لغو تحریم های روسیه هنوز خیلی زود است».
درگیری ها در شرق اوکراین بین جدایی خواهان و نیروهای دولتی که از سال ۲۰۱۴ تاکنون با افت و خیز ادامه دارد، در یک هفته گذشته چندین قربانی بر جای گذاشته است.
رسانه های روسی به نقل از منابع نزدیک به جدایی طلبان شرق اوکراین از اقدام نیروهای دولتی در گلوله باران سنگین مناطق مسکونی شهر دونتسک و برخی محله ها از جمله شهرک آودییفکا خبر دادند.
 
/ایرنا
  اقوام ترامپ در روسیه؟!

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی