با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

فرار پناهجوی ایرانی از پاپوآ گینه نو به فیجی

شرایط نامناسب بازداشتگاه استرالیا در جزیره مانوس، یک پناهجوی ایرانی را مجبور به فرار از این بازداشتگاه در پاپوآ گینه نو و رفتن به کشور فیجی کرد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ شرایط نامناسب بازداشتگاه استرالیا در جزیره مانوس، یک پناهجوی ایرانی را مجبور به فرار از این بازداشتگاه در پاپوآ گینه نو و رفتن به کشور فیجی کرد.

صدها ایرانی طی سال های گذشته با سیاه نمایی غرب از کشورمان و بهشت نمایی کشورهایی مانند استرالیا تلاش کردند با قایق های غیراستاندارد و از راه غیرقانونی خود را به این کشور برسانند که با سد نیروهای امنیتی استرالیا مواجه شده و پس از دستگیری به بازداشتگاه های مانوس و نائورو منتقل شدند.
تارنمای رادیو نیوزیلند روز پنجشنبه اعلام کرد ‘لقمان سورای’ یک ایرانی که در ۱۷ سالگی از ایران به قصد عزیمت به استرالیا خارج شد، پس از بازداشت در مانوس در پاپوا گینه نو زندانی شد.
وی به دلیل ترس از امنیت و ایمنی خود در بازداشتگاه مانوس در پاپوا گینه نو که تاکنون جان چند پناهجو از جمله دو ایرانی را گرفته است، به فیجی فرار کرد.
فیجی با نام رسمی جمهوری جزایر فیجی یک کشور جزیره‌ای با جمعیت ۸۶۰ هزار نفری در منطقهٔ ملانزی در جنوب اقیانوس آرام است که در ۲ هزار کیلومتری جزیرهٔ شمالی نیوزیلند قرار گرفته‌ است.
این پناهجو که اکنون در سن ۲۱ سالگی قرار دارد و حدود یک هفته است در فیجی به سر می برد گفته است همراه با یک خانواده به این کشور وارد شده است.
وی گفت: من در مورد فیجی اطلاعاتی ندارم و نمی دانم تصمیم مقامات مهاجرتی در مورد من چیست؟ من فقط به دنبال یک کشور امن هستم، نه یک کشور ثروتمند یا آمریکا و هر کشور دیگری. من فقط به یک زندگی ساده برای خود نیاز دارم.
به گفته این پناهجوی ایرانی، وکیل فیجیایی اش کمک خواهد کرد تا درخواست پناهجویی خود را ارائه نماید.
جزایر دور افتاده اقیانوس آرام که هنوز رمز و رازهای زیادی از آن ناشناخته باقی مانده اند اکنون محل اقامت پناهجویانی شده که پیش از این با آرزوی حضور در آنچه ‘بهشت استرالیا’ می دانستند، قدم در راهی گذاشته اند که پایان آن چیزی جز حضور در اقیانوس تشویش و ناآرامی نیست.
 
/ایرنا
  زنگنه: اگر دوستان در داخل اجازه دهند از عهده دشمنان برمی آییم
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی