با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

موشک بالستیک چین با قابلیت حمل ۱۰ کلاهک هسته‌ای آزمایش شد

گزارش ها حاکی است که چین یک فروند موشک بالستیک قاره پیما از مدل «دونگ فانگ» را که قابلیت حمل ۱۰ کلاهک هسته ای دارد، آزمایش کرده است.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ گزارش ها حاکی است که چین یک فروند موشک بالستیک قاره پیما از مدل «دونگ فانگ» را که قابلیت حمل ۱۰ کلاهک هسته ای دارد، آزمایش کرده است.

این آزمایش موشکی در ماه گذشته میلادی و در شرایطی انجام شده که مناسبات چین و آمریکا در یکی از بدترین دوره ها پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار دارد.
بسیاری بر این باورند که موشک پرتاب شده که از نسل جدید این مدل راکت ها به حساب می آید، تلاشی از سوی چین برای نشان دادن بازوی قدرتمند خود از جمله در زمینه اتمی به ترامپ است.
بسیاری از شبکه های خبری از جمله دیلی میل، رویترز، تارنمای ام.اس.ان و مقامات پنتاگون پرتاب این موشک را بازتاب داده و اعلام کرده اند: ظاهرا چین برای پرتاب این موشک که مدل «دی اف ـ ۵ سی» می باشد از خودروهای ۱۰ منظوره ویژه ای که قابلیت هدفگیری موشک را افزایش می دهند، ‌استفاده کرده است.
آزمایش مزبور از مرکز فضایی «تای یوان» در استان «شانسی» در شمال چین و با ۱۰ کلاهک مشقی انجام شده است و سرویس های اطلاعاتی آمریکا‌ آن را رصد کرده اند.
موشک جدید از نوع موشک های دونگ فانگ بالستیک قاره پیمای چین است که این کشور از دهه های ۱۹۸۰ میلادی بکار گرفته است.
این خبر در شرایطی مطرح می شود که تارنمای ارتش چین پیشتر در گزارشی اعلام کرده بود که جنگ بین چین و آمریکا واقعی تر از هر زمانی به نظر می رسد.
وزارت امور خارجه چین هم در پی اعلام دولت ترامپ مبنی بر جلوگیری از نزدیک شدن چین به جزایر مصنوعی دریای جنوبی به آمریکا هشدار داد مراقب تحرکات خود در منطقه باشد.
آمریکا برآورد کرده است که زرادخانه اتمی چین ۲۵۰ کلاهک اتمی را در خود جای داده که با توجه به این آزمایش موشکی ممکن است ظرفیت انبارها بیش از این باشد.
چین از یک سال قبل کار افزودن بر کلاهک های هسته ای روی موشک های «دونگ فانگ ۵» را آغاز کرد و همان زمان آمریکا در این خصوص به پکن هشدار داد که باید برنامه های نظامی خود را آشکار سازی کند.
روزنامه گلوبال تایمز چین به دنبال انتشار تصاویری از آرایش موشک های «دونگ فانگ ـ ۴۱» چین در شمال شرق این کشور که قابلیت حمل ۱۰ تا ۱۲ کلاهک هسته ای دارد، گزارش کرد که این سلاحی قوی و بازدارنده برای چین محسوب می شود.
این نشریه افزود که با توجه به فشارهای ترامپ بر چین به نظر طبیعی می رسد که چین هم آمادگی های نظامی خود را به دولت وی نشان دهد.
اواخر خرداد ماه سال ۹۴ نیز چین یک فروند موشک مافوق صوت هسته ای از مدل «وو ۱۴» را با موفقیت آزمایش کرده بود.

/ایرنا
  تازه ترین جدول رده بندی تیم های ملی فوتسال / ایران ششم جهان
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی