با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اخراج ۳۱۰ هزار فیلیپینی از آمریکا؟!

وزارت امور خارجه فیلیپین روز پنجشنبه اعلام کرد سفارت این کشور در آمریکا به میلیون ها فیلیپینی که ممکن است تحت تاثیر سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ قرار گیرند، کمک کنسولی ارائه می کند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ وزارت امور خارجه فیلیپین روز پنجشنبه اعلام کرد سفارت این کشور در آمریکا به میلیون ها فیلیپینی که ممکن است تحت تاثیر سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ قرار گیرند، کمک کنسولی ارائه می کند.

‘چارلز خوزه’ سخنگوی وزارت امور خارجه فیلیپین اعلام کرد که سه میلیون و ۴۰۰ هزار فیلیپینی در آمریکا زندگی می کنند که اسامی ۳۱۰ هزار نفر از آن ها تاکنون مستند نشده است.
‘خوزه مانوئل روموالدز’ ستون نویس فیلیپینی که پیشنهاد شده است سفیر این کشور در آمریکا شود اما آن را به دلیل بیماری رد کرد، گزارش داده است نام حدود ۳۱۰ هزار فیلیپینی در لیست وزارت امنیت داخلی برای اخراج از آمریکا گنجانده شده است.
‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری آمریکا تاکید دارد با متخلفان از قوانین مهاجرت که برای کار به آمریکا رفته اند مبارزه می کند و از سوی دیگر ورود اتباع هفت کشور عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن را به خاک این کشور ممنوع کرد.
به نوشته روز پنجشنبه تارنمای ‘فیل استار’، ‘رودریگو دوترته’ رئیس جمهوری فیلیپین نیز خواستار کمک دولت به مهاجران فیلیپینی مستند نشده در آمریکا پس از تشدید سرکوب خارجی های غیرقانونی در خاک آمریکا شد.
کمیسر ‘آرتور لیم’ از فیلیپین گفت: اگرچه فیلیپین جزو هفت کشوری نیست که ورود اتباعشان به آمریکا به دستور ترامپ ممنوع شده است، اما ممکن است این فرمان بر بعضی از فیلیپینی ها تاثیر بگذارد.
در همین حال ‘فیل استار’ به نقل از دفتر مهاجرت در پایانه های فرودگاه بین المللی ‘آکوئینو’ مانیل اعلام کرد از خروج مسافران خارجی هفت کشور مسلمان در طرح ترامپ برای سفر به آمریکا جلوگیری نمی کند.
بنابراین گزارش، اسناد این افراد بررسی و اجازه می یابند وارد هواپیما شوند، اما در صورتی که قوانین فیلیپین را نقض کرده باشند، متوقف خواهند شد.
 
/ایرنا
 
  دژاگه به آلمان بازمی گردد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی