با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ترامپ خانواده سرباز آمریکایی را عزادار کرد

تارنمای شبکه خبری فاکس نیوز خبر داد که در پی اعمال محدودیتهای مسافرتی اخیر، مادر بیمار یکی از سربازان آمریکایی عراقی تبار با وجود در اختیار داشتن گرین کارت نتوانست به همراه پسرش به آمریکا بازگردد و یک روز بعد در عراق درگذشت.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ تارنمای شبکه خبری فاکس نیوز خبر داد که در پی اعمال محدودیتهای مسافرتی اخیر، مادر بیمار یکی از سربازان آمریکایی عراقی تبار با وجود در اختیار داشتن گرین کارت نتوانست به همراه پسرش به آمریکا بازگردد و یک روز بعد در عراق درگذشت.

مایک هگر(Mike Hager) که از کهنه سربازان جنگ عراق است دیشب به فاکس گفت که پیش از اجرای فرمان مسافرتی ترامپ به همراه چند تن از اعضای خانواده و مادرش به زادگاهش سفرکرد. مایک شهروند آمریکاست و دیگر خویشاوندانش از حق اقامت دائم در آمریکا برخوردار هستند. هیچکدام از آنان تصور نمی کردند که مشکلی هنگام بازگشت پیش بیاید. هگر و مادرش از سال ۱۹۹۵ در آمریکا زندگی می کردند و مادرش گرین کارت داشت.
مادر مایک پس از ورود به عراق بیمار شد و زمانی که خانواده هگر برای پرواز به آمریکا وارد فرودگاه بغداد شدند، تنها هگر توانست اجازه پرواز دریافت کند. او خانواده اش را در عراق باقی گذاشت و به خانه اش در دیترویت ایالت میشیگان برگشت. فردای آن روز مادرش درگذشت.
این کهنه سربازآمریکایی در مورد زمانی که در فرودگاه از قوانین جدید باخبر شد گفت: ‘شوکه شده بودم. مجبور شدم که مادرم را دوباره بر ویلچر بنشانم و سوار آمبولانس کنم. مادرم بسیار ناراحت شده بود. پی برده بود که دیگر توانی ندارد و اگر به بیمارستان برگردد جانش را از دست می دهد.’
هگر وخانواده اش در جریان جنگ نخست خلیج فارس عراق را ترک کردند و چهار سال در اردوگاه پناهندگان به سر بردند و پس از آن در آمریکا اسکان یافتند. وی چند سال بعد به کشورش بازگشت و مشاور و مترجم نظامی ارتش آمریکا شد.
هگر معتقد است که اگر مادرش به آمریکا برمی گشت و در آنجا درمان می شد، زنده می ماند. وی گفت: ‘نابودمان کردند. با خانواده ام به عراق رفتم و تنها برگشتم. خانواده مان را نابود کردند.’
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا در عمل به وعده های انتخاباتی خود، به تازگی در دو فرمان به مدت ۹۰ روز ورود اتباع هفت کشور اسلامی از جمله عراق را به آمریکا ممنوع کرد و علاوه بر آن ممنوعیت ۱۲۰ روزه ای برای ورود پناهجویان اعمال کرد.
پس از اجرای بی درنگ این فرمان ها، گزارش های بسیاری از آشفتگی در رفت و آمد اتباع این کشورهای هفت گانه که دارای گرین کارت یا ویزای آمریکا بودند منتشر شد. بسیاری از شهروندان آمریکایی نیز در فرودگاههای این کشور اجتماع کرده و به این تصمیم اعتراض کردند.
پس از این اعتراض ها، دولت ترامپ تصمیم گرفت تا به افرادی که دارای گرین کارت آمریکا هستند اجازه ورود دهد.

/ایرنا

 

  سالروز شهادت فرمانده گردان حبیب‌ بن‌ مظاهر
آگهی
آگهی