با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

حمایت گسترده جهانیان از اصغر فرهادی

اعتراض اصغر فرهادی کارگردان شهیرایرانی به سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی برتعلیق صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور مسلمان، به صورت گسترده ای در رسانه های فرانسه انعکاس یافت.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ اعتراض اصغر فرهادی کارگردان شهیرایرانی به سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی برتعلیق صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور مسلمان، به صورت گسترده ای در رسانه های فرانسه انعکاس یافت.

خبر تحریم سفر این سینماگر ایرانی به آمریکا وشرکت نکردنش در جشنواره اسکار ۲۰۱۷، در بسیاری از رسانه های فرانسوی چون شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، خبرگزاری فرانسه و تارنمای روزنامه های پرشمارگانی چون «فیگارو» و «لوموند» منتشر شده است.
این رسانه ها با اشاره به کارنامه فرهادی، بیانیه این کارگردان ایرانی را در اعتراض به سیاست های مهاجرتی ترامپ منتشر کردند.
تحریم جشنواره اسکار توسط «ترانه علیدوستی» بازیگر زن فیلم «فروشنده» که نامزد دریافت جایزه اسکار غیر انگلیسی زبان شده است نیز به صورت گسترده در رسانه های فرانسوی انعکاس یافته است.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید آمریکا جمعه هفته گذشته دستور اجرایی جدیدی را امضا کرد که مطابق آن برخی «اقدامات نظارتی جدید» بر مهاجران اعمال می شود.
در پیش نویس این دستور که در رسانه ها منتشرشد، طرح پذیرش پناهجو در آمریکا به مدت ۱۲۰ روز متوقف شده ودولت آمریکا به مدت ۹۰ روز از صدور روادید برای شهروندان ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن خودداری می کند.
برخی شخصیت های هنری همچون «حسین حسن» فیلمساز عراقی که به جشنواره میامی دعوت شده بود نیز در اعتراض به فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا، سفرش به این کشور را لغو کرد.
«ملاله یوسف زی» فعال نوجوان پاکستانی در زمینه حقوق دختران و برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۴، «مادلین آلبرایت» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، «مارک زاکربرگ» رئیس فیس بوک و شماری از مقام های کشورهای متحد آمریکا از دیگر کسانی هستند که به این فرمان رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرده اند.
روزگذشته اعتراض ها به این دستور به شکل گسترده تر در برگزاری تجمع های اعتراضی در فرودگاه جان‌اف‌.کندی نیویورک و برخی دیگر از فرودگاه های بین المللی آمریکا همچون فرودگاه لس آنجلس، سن فرانسیسکو، دالس (ویرجینیا) و در حمایت از پناهندگان و مخالفت با فرمان اخیر دونالد ترامپ، تجلی یافت.
صدراعظم آلمان نیز این تصمیمات ترامپ را ناقض کنوانسیون ژنو دانست و دیگر رهبران اروپایی نیز بشدت این تصمیم را مورد انتقاد قرار دادند.

/ایرنا
  دستور ترامپ برای تحقیقات گسترده در مورد تقلب در انتخابات آمریکا
آگهی
آگهی