با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

محقق ایرانی نتوانست به آمریکا برگردد

در پی مقررات جدید رئیس جمهور آمریکا مبنی بر منع ورود مردم هفت کشور مسلمان به خاک این کشور، از بازگشت یک محقق ایرانی به آمریکا پس از یک سفر تحقیقاتی اش به سوئیس جلوگیری شد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ در پی مقررات جدید رئیس جمهور آمریکا مبنی بر منع ورود مردم هفت کشور مسلمان به خاک این کشور، از بازگشت یک محقق ایرانی به آمریکا پس از یک سفر تحقیقاتی اش به سوئیس جلوگیری شد.

به نقل از وکس، سمیرا عسگری محقق ایرانی در دانشکده پزشکی هاروارد پس از یک سفر علمی که به ژنو پایتخت سوئیس و فرانکفورت آلمان داشت، از ورود مجدد وی به بوستون جلوگیری شد.

وی که برنده یک جایزه معتبر علمی شده بود قصد برگشت به محل زندگی خود را داشت که توسط ماموران امنیتی فرودگاه مورد بازجویی قرار گرفته و از سوار شدنش به هواپیما ممانعت شده است.

این محقق ایرانی اظهار کرد: یکی از ماموران فرودگاه از سوار شدن من به هواپیما جلوگیری کرد و به من گفت که کنسولگری دولت آمریکا در فرانکفورت اجازه ورود افرادی با این ملیت را به هواپیمای آمریکا نمی‌دهد. آنها حتی چمدان‌های من را از هواپیما خارج کردند.

وی افزود: من بسیار شگفت زده شده بودم و به ماموران توضیح دادم که دارای ویزای معتبر هستم اما آنها گفتند که پیرو دستور جدید صادر شده توسط ترامپ، افرادی که دارای ملیتی از هفت کشور مسلمان تعیین شده هستند، اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند.

مردی که خود را از نیروهای کنسولگری دولت آمریکا معرفی کرده بود، عسگری را وادار به بازگشت به سوئیس کرد.

عسگری در حال حاضر در سوئیس بوده و متاسفانه نه دارای شغل و نه محلی برای زندگی است.

وی که همیشه آمریکا را کشور فرصت‌ها می‌دانست، در حال حاضر و با وجود سیاست‌های فعلی رئیس جمهور جدید، دچار تردید در تفکر خود شده است.

/ایسنا

  وزارت خارجه آمریکا: منع ورود به آمریکا شامل افراد دو تابعیتی هم می‌شود
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی