با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

سیل در سیستان و بلوچستان به ۳۰۰ خانه خسارت زد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در مورد حادثه سیل در شهرستان های جنوبی استان گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و امدادی استان در آماده باش کامل قرار دارند و عملیات بازگشایی محورها مواصلاتی و امداد و نجات با جدیت در حال انجام است.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در مورد حادثه سیل در شهرستان های جنوبی استان گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و امدادی استان در آماده باش کامل قرار دارند و عملیات بازگشایی محورها مواصلاتی و امداد و نجات با جدیت در حال انجام است.

رضا اربابی ادامه داد: از روز ۳۰ دی ماه بارندگی ها در منطقه ما و به ویژه شهرستان های جنوبی استان شروع شد. استان سیستان و بلوچستان یکی از کم بارش ترین استان های کشور در طی دو سال اخیر بوده است و متوسط بارندگی سالیانه ما در استان ۱۰۵ میلی متر است. این در حالی است که؛ طی چند روز اخیر در بخشی از شهرستان ها بیشتر از میانگین ۱۰۰ میلی متر بارندگی اتفاق افتاد.

وی اضافه کرد: یکی از ایستگاه های ما ۱۶۴ میلی متر بارش گزارش شد، به عبارتی یک و نیم برابر بارندگی سالیانه ما بارندگی داشت. به همین دلیل با یک سری مسائل و مشکلات مواجه شدیم، از جمله اینکه ۱۵ راه های اصلی و فرعی ما مسدود شد. در نیک شهر ۱۱۹ میلی متر بارندگی، بنتور ۸۰ میلی متر و کنارک ۱۴۳ میلی متر بارش داشته ایم.

اربابی خاطر نشان کرد: از ۱۵ مسیری که مسدود شده بود تا این لحظه ۸ محور بازگشایی و تا آخر امروز مسیرهای باقی مانده نیز باز خواهد شد. خوشبختانه با توجه به آمادگی نیروهای امدادی و اکیپ های راهداری تاکنون هیچ گونه خسارت جانی نداشته ایم و همه افراد گرفتار در سیلاب به سلامت نجات پیدا کرده اند. ۵۰ اکیپ اورژانس و دو بالگرد در منطقه آماده باش بودند. در ۳۰ منطقه قطعی برق بوجود آمد، که اکنون مشکل تمام انها رفع شد.

وی در رابطه با خسارت به ۳۰۰ خانه در شهرستان های جنوبی استان گفت: این خانه ها در معرض خطر قرار داشتیم و ما مجبور شدیم ۳ روستا که در حاشیه رودخانه بودند تخلیه و به نقاط ایمن، اسکان اضطراری دادیم که تعداد این ها ۳۹۵ خانوار است و چادر امدادی و لوازم اولیه معیشت در بین آن ها توزیع شده است.

اربابی در پایان گفت: ۹خانم باردار داشتیم که از مناطق روستایی به مراکز درمانی منتقل شدند، یکی از نوزادان در آمبولانس به دنیا و اسم یکی دیگر از نوزادان به دنیا آمده را هم باران گذاشتند. در حال حاضر برخی از مدارسی که احتمال دادیم در تردد مشکل داشته باشند، تعطیل اعلام کردیم. استانداری، فرمانداری و مدیریت بحران جلسات مرتب برگزار و مشغول به کار هستند و تا کنون مشکلی نداشتیم.

/عصر ایران

آگهی