با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

برنامه برای ساخت ماهواره مخابراتی ناهید ۲

سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی با هدف تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی تعیین شده از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی و ساخت ماهواره مخابراتی ناهید ۲ را در دستور کار خود قرار می دهند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی با هدف تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی تعیین شده از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی و ساخت ماهواره مخابراتی ناهید ۲ را در دستور کار خود قرار می دهند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان فضایی ایران، قرارداد طراحی و ساخت ماهواره مخابراتی ناهید ۲ توسط محسن بهرامی رییس سازمان فضایی ایران و حسن حدادپور رییس پژوهشگاه فضایی ایران و با حضور محمود واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات هفته آینده امضا می شود.
ماهواره مزبور مشخصه مخابراتی خواهد داشت و با سفارش، مدیریت و نظارت سیستمی سازمان فضایی ایران و با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخته خواهد شد.
امضای این قرارداد در چارچوب سیاست های دولت تدبیر و امید، مبنی بر توسعه تعامل با مراکز علمی و پژوهشی و استفاده حداکثری از توانمندی های داخلی برای رفع نیازهای گوناگون در زمینه فناوری فضایی است.
اول دی ماه امسال محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم تجلیل از برترین پژوهشگران فضایی ایران با بیان این که پیوستن سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابتدا، دو مسیر موازی طی شده، گفت: ‌برنامه ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی براساس زمانبندی انجام شده از سوی سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی پیگیری شده و به تایید این وزارتخانه رسیده است که از آن حمایت هم می شود.
رییس سازمان فضایی ایران ۲۷ شهریورماه امسال در گفت گو با خبرنگار ایرنا، برنامه طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی این سازمان را یادآور شد وگفت: بیشترین تلاش ها برای طراحی و ساخت ماهواره های مدارپایین قرار گرفته، زیرا این نوع ماهواره ها کاربرد بیشتری دارند.
به گفته وی، ماهواره های مخابراتی دو نوع است که نوع مدار پایین آنها از ۳۰۰ کیلومتری تا ۶۴ هزار کیلومتری را پوشش می دهد.
ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رییس جمهوری، ۶ طرح افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به ۲۰ مگابیت بر ثانیه و حمایت از توسعه مرکزهای داده به شبکه توزیع محتوا، پروژه دولت الکترونیک و همراه، طرح ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی، پروژه ایجاد یک رهگذر فناوری اطلاعات و ارتباطات، طرح دو برابر ساختن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی و ساماندهی منابع کمیاب ملی مانند طیف فرکانس و شماره را در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی و ارایه کرده است.
 
/ایرنا
  غریب‌آبادی: برجام مورد مذاکره مجدد قرار نمی‌گیرد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی