با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وزیر خارجه آلمان: با آمدن ترامپ دوران سختی در پیش رو است

وزیر خارجه آلمان روی کار آمدن ترامپ را لحظه‌ای حساس و مهم توصیف کرد و گفت با آغاز ریاست جمهوری وی دوران سختی پیش رو خواهد بود.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛  وزیر خارجه آلمان روی کار آمدن ترامپ را لحظه‌ای حساس و مهم توصیف کرد و گفت با آغاز ریاست جمهوری وی دوران سختی پیش رو خواهد بود.

به نقل از شبکه خبری دویچه وله، فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر خارجه آلمان گفت، روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا یک “لحظه بسیار مهم و حساس” است که نشان از پایان یک عصر دارد.

یک روز پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا در نوامبر ۲۰۱۶، اشتاینمایر هشدار داد که روابط دو جانبه میان برلین و واشنگتن “بسیار سخت‌تر” خواهد شد.

وی در مقاله‌ای که در چاپ امروز (یکشنبه) روزنامه “بیلد” منتشر شد، نوشت: ما وارد دوران و عصر جدیدی می‌شویم. اینکه چگونه در آینده رفتار و زندگی کنیم، چیزی است که هنوز درباره‌اش تصمیمی گرفته نشده است. آینده هنوز مشخص نیست. البته این تغییر، به سمت بهتر شدن نیست و ما با دوران سختی روبرو خواهیم بود.

وزیر خارجه آلمان در ادامه مقاله خود نوشت: همانند هر زمان دیگری که قدرت‌ها در کشورهای جهان تغییر می‌کنند، شک و تردیدها و سوالات زیادی درباره رهبری جدید به وجود می‌آید. دولت برلین به دنبال گفت و گو با دولت دونالد ترامپ است و می‌خواهد موضع، ارزش‌ها و منافع خود و دولت واشنگتن را مشخص کند و درباره‌اش به گفت و گو بپردازد.

وی همچنین به این مساله اشاره کرد که دولت برلین می‌داند هر کشوری در جهان به ویژه قدرت‌ها نیازمند شریک هستند.

/ایسنا

 

  پست هانیه توسلی برای زنده‌یاد مسعود عربشاهی+عکس
آگهی
آگهی