با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

حواشی مطرح نشدن استعفای مسجدجامعی در شورای شهر

احمد مسجد جامعی پس از اینکه موضوع استعفایش در صحن شورای شهر بررسی نشد به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ احمد مسجد جامعی پس از اینکه موضوع استعفایش در صحن شورای شهر بررسی نشد به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد.

روز گذشته احمد مسجد جامعی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران استعفای خود را به صورت کتبی تقدیم مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران کرد.

بر این اساس مقرر شده بود در جلسه امروز سه شنبه ۲۷ دی ماه موضوع استعفای مسجد جامعی از حضور درشورای شهر تهران مطرح و به رأی گذاشته شود.

این درحالی بود که در ساعات پایانی جلسه شورا بحث استعفا مطرح نشد. پس از ارائه بودجه سال ۹۶ از سوی محمد باقر قالیباف شهردار تهران احمد مسجد جامعی صحن شورای شهر تهران را ترک کرد.

پس از این اتفاق مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد که اگر شرایط فراهم شود جلسه شورا نیم ساعت تمدید تا بحث بررسی استعفای مسجد جامعی مورد بررسی قرار گیرد اما مسجد جامعی ترجیح داد که صحن شورا را ترک کند. به دنبال این اتفاق برخی از چهره های اصلاح طلب شورای شهر تهران نیز پارلمان شهر تهران را به نشانه اعتراض ترک کردند.

در همین رابطه محمد حقانی عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران گفت: براساس قانون پس از ارائه استعفای کتبی احمد مسجد جامعی به رئیس شورای شهر تهران این استعفا باید در جلسه علنی امروز مورد بررسی قرار می گرفت.

وی افزود: متاسفانه شاهد این اتفاق نبودیم و استعفای مسجدجامعی و طرح آن به زمان دیگری موکول شد.

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران با انتقاد از رفتار صورت گرفته با احمد مسجدجامعی درصحن پارلمان پایتخت گفت: مسجدجامعی سالها وزیر ارشاد کشور بوده است. سابقه وی در شورای شهر تهران نیز بسیار زیاد است. به هیچ وجه نباید در شورای شهر تهران چنین رفتاری با مسجدجامعی می شد و به نشانه اعتراض امروز برخی از چهره های اصلاح طلب صحن شورا را ترک کردند.

همچنین احمد مسجد جامعی در مورد دلیل خروجش از جلسه گفت: من ۱۰ سال سابقه حضور در شورا و وزارت ارشاد را دارم. درست نبود که موضوع استعفای من در وقت فوق العاده بررسی شود. برای اینکه راضی نبودم پس از جلسه وقت فوق العاده تعیین شود، صحن شورا را ترک کردم.

منبع: میزان

  ثمره برجام در کشور رشد اقتصادی ۴٫۴ درصدی است
آگهی
آگهی