با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اصلاح آیین‌نامه قانون تسهیل ازدواج جوانان در چه وضعیتی است؟

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال دریافت پیشنهادات دستگاه‌های عضو کمیسیون تخصصی ازدواج در زمینه اصلاح قانون تسهیل ازدواج جوانان هستیم و قصد داریم اواخر ماه جاری یا نیمه اول بهمن ماه جلسه مشترکی با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار کنیم و پیشنهادات خود را در اختیار آنان بگذاریم.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال دریافت پیشنهادات دستگاه‌های عضو کمیسیون تخصصی ازدواج در زمینه اصلاح قانون تسهیل ازدواج جوانان هستیم و قصد داریم اواخر ماه جاری یا نیمه اول بهمن ماه جلسه مشترکی با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار کنیم و پیشنهادات خود را در اختیار آنان بگذاریم.

ناصر صبحی افزود: تاکنون دو سه جلسه با سلمان خدادادی ـ رییس کمیسیون اجتماعی مجلس- برگزار کرده‌ و قصد داریم جلسه‌ای را با اعضای این کمیسیون برگزار کنیم و پیشنهادات خود را به اعضای آن ارائه دهیم تا در این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: قانون تسهیل ازدواج جوانان را در کمیسیون تخصصی ازدواج و خانواده بررسی کارشناسی کرده‌ایم و در حال دریافت پیشنهادات دستگاه‌های عضو این کمیسیون هستیم.

صبحی یادآور شد: قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی است. در آن زمان سازمان ملی جوانان هیچ گونه مسئولیتی درباره این قانون نداشت.  سال ۸۷ در آیین‌نامه این قانون تکالیفی برای سازمان ملی جوانان در نظر گرفته شد اما به علت انحلال معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به عنوان یکی از نهادهای موثر در اجرای این قانون،تسهیل ازدواج جوانان به اجرا در نیامد.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در ادامه درباره برنامه‌های این دفتر در دهه فجر اظهار کرد: بازدید و افتتاح تعدادی از مراکز جدید التاسیس تخصصی مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده را در دستور کار داریم؛ همچنین قرار است میزگردی با عنوان ضرورت آموزش و مشاوره پس از ازدواج با هدف تحکیم خانواده و پیشگیری از طلاق در تهران با حضور روسای ستاد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج برگزار کنیم.

صبحی در پایان گفت: دو کارگاه آموزشی نیز تشکیل می‌دهیم که یکی از آنها ویژه متقاضیان دریافت مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج است؛ علاوه بر آن قصد داریم کارگاه آموزشی آشنایی با شرایط  ازدواج موفق و همایشی درباره مهارت‌های زندگی زناشویی برای کارکنان وزارت ورزش و جوانان برگزار کنیم. یکی دیگر از برنامه‌های ما نیز انجام مصاحبه تخصصی درباره عوامل موفقیت زندگی زوجین جوان، لزوم آموزش مهارت‌های زندگی ویژه زوجین و آموزش راهکارهای پیشگیری از طلاق است.

منبع: ایسنا

آگهی