با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وزیر ارشاد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روایتگر صادق تاریخ بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یادداشتی را در سایت این وزارتخانه منتشر کرد.

 

اصلاحات نیوز – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یادداشتی را در سایت این وزارتخانه منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، سیدرضا صالحی امیری – وزیر ارشاد – در یادداشت خود آورده است: «خبر کوتاه، اما پر درد و جانسوز ارتحال یار دیرین امام و رهبری، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است. هفته گذشته و در یکی از آخرین سخنرانی‌های خود، همزمان با چهلمین روز درگذشت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی به نکته‌ای اشاره نمود که عمق باور او به انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن را آشکار می‌کرد.

از روزهای سخت مبارزه با رژیم ستمشاهی تا روزهای دشوار انقلاب و تثبیت نظام، از روزگار دفاع مقدس تا سال‌های سازندگی و ایام پس از آن، همواره دغدغه آن فقید حرکت در مسیر حفظ و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب بود و در تمامی این ایام وفاداری به امام و رهبری در منش و روش او موج می‌زد. چنان که به تعبیر خود همچون پروانه‌ای بر گرد شمع امام و رهبری می‌چرخید و عشق دیرین و ۵٠ ساله خود را به شیواترین نحو بیان می‌کرد. آیت‌الله روایتگر صادق تاریخ بود و عزم و اراده خویش را بر بیان صریح و بی‌طرفانه وقایع انقلاب و انتقال بی‌واسطه آن به نسل‌های بعدی گمارده بود.

اعتقاد راسخ او به مردم‌سالاری و اصالت رأی ملت، آموزه‌ای ابدی برای همه کسانی است که دل در گرو آرمان‌های انقلاب و استقلال و پیشرفت کشور دارند. در همه این ایام خود را در معرض رأی مردم قرار داد و الزامات آن را صادقانه پذیرفت و مردم قدرشناس و وفادار، همواره این ذخیره انقلاب و استوانه نظام را به‌عنوان پشتیبان و پناهگاه خود حمایت کردند. چراکه او را دلبسته انقلاب، پشتوانه نظام، عاشق امام و رهبری، مایه وحدت و دلگرمی مسئولان و پشتیبان آحاد ملت می‌دانستند و بی‌تردید هویت، شخصیت و کارکرد آن بزرگوار جز این نبود. دلبستگی به انقلاب اصل اساسی و حراست از آن هدف غایی آیت‌الله هاشمی بود. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.»

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی – رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام – روز یکشنبه، ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ به علت عارضه قلبی در تهران از دنیا رفت.

 

  تمام آنچه در نخستین کنفرانس خبری ترامپ گذشت
آگهی
آگهی